Křesťan dnes

Hlas mučedníků varuje před rostoucím pronásledováním křesťanů v hinduistické Indii  

Hlas mučedníků (Voice of the Martyrs) ve svém globálním modlitebním průvodci pro rok 2024 zařadil Indii mezi „národy s omezenou náboženskou svobodou“ s odkazem na stupňující se radikální hinduistický extremismus a pronásledování křesťanů pod vládou hinduistické nacionalistické strany.

Označení „národ s omezenou náboženskou svobodou“ uděluje mezidenominační organizace zaměřená na službu pronásledovaným křesťanům, kterou založili Richard a Sabina Wurmbrandovi, obvykle zemím s federálními zákony výslovně omezujícími křesťanské bohoslužby a evangelizaci. Organizace tvrdí, že situace Indie je jedinečná kvůli ideologickému posunu za současné vlády.

SOUVISEJÍCÍOpen Doors ve výroční zprávě varuje před dramatickým nárůstem pronásledování křesťanů

Od zvolení premiéra Naréndry Módího v roce 2014 a jeho následného znovuzvolení v roce 2019 čelí křesťané v Indii rostoucí opozici a násilným útokům na náboženskou svobodu, navzdory ústavním zárukám, uvedla podle Christian Post organizace VOM v prohlášení. 

Křesťanská organizace tvrdí, že Módího vláda podporuje ideologii známou jako hindutva neboli hinduistická čistota, jejímž cílem je vytvořit „čistý“ hinduistický národ, a vysvětluje, že tato ideologie vedla ke zvýšenému pronásledování náboženských menšin.

Zejména 12 indických států zavedlo zákony zakazující podle nich „nucené“ náboženské konverze, které křesťanským evangelistům ukládají přísné tresty, včetně dlouhých trestů odnětí svobody za tak základní činnosti, jako je sdílení Bible nebo modlitba s někým, uvedla organizace Hlas mučedníků.

Zákony proti konverzím tvrdí, že křesťané „nutí“ hinduisty ke konverzi nebo jim dávají peníze či hmotné předměty, aby je získali pro křesťanství. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. ledna 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version