Křesťan dnes

HledamBoha.cz: Ukážeme, jak mluvit na internetu o víře

Pozvánka na setkání s tvůrci projektu HledamBoha.cz na začátku února v Újezdu u Brna a představení nového on-line kurzu zaměřeného na křesťanský pohled na evoluci a stvoření, který „může také ukázat, že přijetí křesťanské víry neznamená skoncování s racionálním a vědeckým poznáváním světa“ – to jsou aktuální novinky, které chceme představit. A do Újezdu vás také pozvat!

Osm let funguje na internetu projekt HledamBoha.cz, který zájemcům přibližuje podstatu křesťanství. Zájem roste, loni se na webu přihlásilo 2500 lidí, kterým se potom věnovali vyškolení on-line průvodci. „Máme zkušenost s tím, jak používat moderní způsoby komunikace, a vnímáme, že lidí hledajících na internetu přibývá. Jsme rádi, že můžeme náš projekt představit, navázat nové kontakty a třeba i získat nové spolupracovníky,“ říká ředitel projektu Marek Chvátal k setkání, které se uskuteční v neděli 5. února 2023 od 17 hodin v Komunitním centru Dona Boska v Újezdu u Brna. „Chceme, aby se naše práce více propojila s křesťanskými společenstvími, farnostmi a sbory, protože chceme, aby tam směřovali lidé, kteří projdou našimi kurzy. Každé takové setkání může vést k podobnému propojení, doufám, že podobných akcí se nám podaří letos uskutečnit více,“ dodává Marek Chvátal. Do Újezdu jsou podle něj zváni lidé hledající Boha, křesťané, kteří by se mohli zajímat o službu on-line průvodce, i jiní zájemci včetně médií. 

Další novinkou je kurz rozšiřující stávající nabídku projektu HledamBoha.cz, která vedle služby osobního on-line poradenství zahrnuje také různé kurzy související s křesťanstvím, osobou Ježíše Krista, Biblí a podobně. Od 1. února k nim přibude kurz nazvaný Pět problémů evoluce. „Je určen pro všechny, které zajímají otázky vzniku života a biologické rozmanitosti,“ uvedl autor kurzu, lékař a křesťanský publicista Štěpán Rucki, který se problematikou dlouhodobě zabývá. Poukazuje na slabá místa neodarwinistické teorie a upozorňuje na koncept tzv. inteligentního designu. „Ta mnohem lépe souzní s filozofickými názory, které počítají s inteligentní příčinou, stojící za vznikem tohoto světa i života,“ vysvětluje třinecký lékař Štěpán Rucki s tím, že „kurz může také ukázat, že přijetí křesťanské víry neznamená skoncování s racionálním a vědeckým poznáváním světa.“

Celý rozhovor se Štěpánem Ruckým o evoluci a křesťanském pohledu na vývoj živé přírody brzy přineseme na webu HledamBoha.cz a na sociálních sítích.

Autor: TZ HledámBoha.cz Datum: 23. ledna 2023 Foto: HledamBoha.cz

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Exit mobile version