Křesťan dnes

Hongkong zamítl víza pro Francise Chana, byl nucen se vrátit do USA

Chan

Hongkongské úřady odmítly dát vízum renomovanému pastorovi a autorovi několika úspěšných knížek Francisi Chanovi. Americký pastor ve videu prozradil, že se proti rozhodnutí odvolal poté, co byl nucen vrátit se do své domovské země.

SouvisejícíFrancis Chan řekl, že evangelikálové nikdy v historii neměli horší renomé

„Hongkongští úředníci nám odmítli dát víza, a proto jsme museli opustit zemi. Nyní jsme zpět v USA a odvoláme se proti tomuto rozhodnutí. Chceme být v Hongkongu a doufáme, že se tam budeme moci vrátit,“ řekl podle portálu Premier ve videu pastor Chan.

Chan řekl, jak spolu se svými zeti viděli, jak Pán před jejich odjezdem založil v Hongkongu tři sbory. Jedná se o domácí sbory, kde se schází přibližně 15–20 lidí. Všichni tři vedli jeden sbor ve svých vlastních domovech. Vyjádřil také obavy, aby se noví vedoucí a členové mohli i nadále setkávat.

Před svým odchodem z Hongkongu Chan připomněl členům svého domácího sboru, že když apoštol Pavel přišel do nového města, zůstal tam tři týdny a sloužil těm, kteří o jménu Ježíš nikdy ani neslyšeli, a pak odešel. Vysvětlil, jak neměli žádné Bible ani zdroje, ale dokázali pomocí moci Ducha svatého založit mocnou církev.  „Mám ve svém srdci pokoj, protože vím, že Duch svatý bude pracovat. I když věřím, že mě Bůh přiměl vrátit se do USA, myslím, že to je skvělá příležitost pro vás, abyste byli vedeni a měněni k růstu,“ poznamenal dále Chan.  

Máme moc Ducha svatého. Mám více zdrojů pro budování věřících, než měla prvotní církev. Mám tolik zdrojů online, tolik materiálu k dispozici,“ dodal Francis Chan, který odešel v únoru ze Spojených států, kde se mu podařilo vybudovat megasbor.

SouvisejícíFrancis Chan řekl, že uzdravení hluchých sourozenců v Myanmaru přivedlo jeho víru na jinou úroveň

Sbor Cornerstone fungující v oblasti Los Angeles začal v jeho domě, kde se setkávalo 30 lidí a za 15 let se kongregace rozrostla na 6000 členů. Před odchodem do Asie se mu v San Franciscu podařilo vybudovat síť domácích sborů, která funguje s minimálními náklady, protože se zásadně setkává po domovech patřících věřícím.   

Pastor Chan na závěr uvedl, že si není jistý, zda mu čínské úřady, které stále více pronásledují věřící v Hongkongu, povolí návrat. Nedávno jsme informovali o zadržení a uvěznění politického aktivistu Joshua Wonga. Mezi nejhlasitější kritiky Pekingu patří kardinál Joseph Zen, který směřoval ostrá slova také do Vatikánu za podbízivý postoj ke komunistické Číně. Vícero křesťanských organizací monitorující situaci v zemi hovoří o bezprecendentním pronásledování, které je podle některých horší jako za kulturní revoluce. Režim bourá kostely, odstraňuje kříže, do chrámů instaluje kamery a nutí nezávislou podzemní církev, aby se stala součástí státem ovládané státní církve. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 29. ledna 2021 Foto: CC Search – Francis Chan

Exit mobile version