Křesťan dnes

Houston z Hillsongu mluvil o vážných morálních selháních Lentze, mělo se to týkat narcismu a manipulace

Zakladatel Hillsongu Brian Houston řekl, že před ukončením spolupráce s pastorem Carlem Lentzem byl znepokojen jeho neochotou čelit kritice a jeho narcistickým chováním. Australský pastor ze Sydney to měl říci v telefonickém rozhovoru se členy z vedení globální denominace, který má podle portálu Premier k dispozici Daily Mail.

 Houston vysvětlil, že se objevila řada výstražných znamení, že něco není v pořádku, pokud jde o Lentze a kulturu, kterou kolem sebe ve svém newyorském megasboru pěstoval. „S Carlem bylo vždy těžké vést jakýkoli rozhovor o jeho chybách, protože se vždy obhajoval a vždy by se to stočilo na ty druhé, jako by jen oni měli problém,“ řekl Houston na online konferenci.

Dále poznamenal, že Carlovo „nemorální chování“ je něco, co sahá k začátkům jeho služby, ale celé to vyvrcholilo, když mu zaměstnanec církve zavolal, že v počítači objevil nevhodnou konverzaci mezi Lentzem a další ženou. Co také vedlo k jeho propuštění z pozice pastora. 

Houston konstatoval, že pokud by šlo o případ jediného morálního selhání, i když by to bylo vážné, mohl by existovat způsob, jak to vyřešit, aby Lentz nemusel odstoupit. „Pokud by šlo jen o morální selhání, pak by snad bylo možné spolupracovat s Carlem a Laurou … projít období duchovního uzdravení,“ vysvětlil.  

„Houston také odhalil, že vzhledem k některým negativním svědectvím zaměstnanců newyorského Hillsongu byla najata právnická firma na prošetření nesrovnalostí. Houston dodal, že Carl byl „nezodpovědný“ a že se v církvi objevila svědectví týkající se jeho „manipulačního chování“ a „týrání lidí“. Ve své kritice přidal také, že Lentz „neustále lhal“ a byl „extrémně tvrdý člověk,“ kterého bylo těžké konfrontovat. V komunikaci se členy sboru byl velmi vztahovačný a nebyl prostor pro konstruktivní kritiku.  

I přes komplikace, které přináší poslední týdny, je však zakladatel Hillsongu přesvědčen, že nyní existuje příležitost uzdravit chorou kulturu newyorského megasboru. „Věřím, že s novým základem může začít zdravější sbor, zdravější vztah.“

Hillsong je síť sborů po celém světě, které postupně vznikala ve spolupráci s australským sborem založeným Brianem Houstonem. Bohoslužby jsou typické svými profesionálními chválami. Hillsong byl původně součástí letniční denominace Assemblies of God, od které se oddělil.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. prosince 2020 Foto:

Exit mobile version