Křesťan dnes

Italští biskupové poskytnou Jižnímu Súdánu humanitární pomoc ve výši 1,1 milionu dolarů

NAIROBI, Keňa – Pomoc ve výši 1,1 milionu bude zaslána na humanitární programy v Jižním Súdánu. Finanční injekce pomůže uprchlíkům zasaženým konfliktem a na úsilí o budování míru v zemi v rámci programu založeném italskou biskupskou konferenci, informuje Crux.

Tento dar, který je rozdělen do tři let, pomůže zemi zotavit se z občanské války, řekla Nicoletta Sabbetti, regionální koordinátorka pro italskou pobočku organizace Caritas.

Program bude koordinován za asistence místních poboček a zastřešující agentury pro humanitární pomoc církve Caritas Internationalis.

Sabbetti řekla Catholic News Agency, že finanční prostředky pomohou zranitelným komunitám zotavit se z konfliktů, překonat problémy s jídlem a podpořit budování míru v diecézích jižního Súdánu.

„K osmému výročí nezávislosti na Súdánu se italská Caritas připojila k výzvě papeže Františka a biskupů jižního Súdánu, aby podpořili mír v zemi,“ uvedla.

Pomoc se bude týkat zejména potravinové pomoci, k návratu vysídlených lidí do původních komunit a na nákup zemědělských nástrojů.

Sabbetti uvedla, že cílem programu je posílit místní nemocnice k nákupu a distribuci léků a zdravotnického materiálu i obnova zdravotnických zařízení.

Jižní Súdán se v roce 2011 oddělil od Súdánu. Země se v roce 2013 propadla do chaosu a občanské války v důsledku politického sporu mezi prezidentem Kiirem a bývalým viceprezidentem Macharem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 1. září 2019  Foto: Wikipedie – ilustrační

Exit mobile version