Křesťan dnes

John MacArthur kritizuje plagiátorství při přípravě kázání

Americký reformovaný teolog John MacArthur popsal pastory, kteří přebírají kázání jiných, jako „líné, nekompetentní a neposvěcené“.

Pastor kalifornského sboru Grace Community Church to řekl při rozhovoru na biblické vysoké škole The Master’s Seminary, kde působí.

SOUVISEJÍCÍMacArthur slaví, LA i Kalifornie zaplatí sboru za nátlak uzavřít bohoslužby

MacArthur odpovídal na otázku, kterou položil pastor Austin Duncan. „Proč pastor opisuje – proč používá kázání někoho jiného – proč se to děje?“ zeptal se Duncan.

„Protože je líný a neschopný – a já mám třetí bod, neposvěcený,“ odpověděl MacArthur. „Věc, kterou výkladové kázání dělá a která se liší od kongregace, je to, že posvěcuje pastora…neúnavné studium Božího slova je to, jak Bůh posvěcuje a chrání pastora. Když právě otevíráte svůj iPad a čtete kázání někoho jiného, ​​nikdy jste nebyli vystaveni posvěcující práci Písma,“ řekl konzervativní pastor.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Podle portálu Premier se téma plagiátorství v posledních několika měsících dostalo do mediální pozornosti poté, co v březnu bylo zjištěno, že americký pastor Zachary Stewart z Twin Oaks Christian Church přebíral stovky kázání, z nichž mnohá napsal Mark Driscoll a prezident Jižních baptistů Ed Litton pro změnu používal kázání pastora JD Greeara.

MacArthur v projevu ke stovkám studentů semináře, kteří se konference zúčastnili, pokračoval: „Když pastor ukradne nebo si nadměrně vypůjčuje práci někoho jiného, ​​tento pastor nejen hraje roli jako herec, ale není skutečným poslem od Pána.“

„To neznamená, že nemůžete kázat stejnou doktrínu. Neexistuje pouze jedna přesná interpretace textu. Obešli však duchovní dopad Božího slova a Boží dílo, které by Pán konal v jejich srdci, protože pravda nebyla studována tak, jak by měla být.“

Když mluvil o způsobu, jakým přistupuje ke svým kázáním, MacArthur vysvětlil, že zhruba 80 procent jeho kázání nepochází z jeho poznámek. „Protože jste vykladači Písma, neznamená to, že kážete ve vzduchoprázdnu. Stále se musíte spojovat se světem kolem sebe,“ dodal MacArthur.

„Možná se zabýváte stejnou pasáží, kterou jste kázali dříve, ale okolnosti a lidé, ke kterým mluvíte, se mohou změnit, takže důraz pasáže se posouvá jiným směrem,“ uzavřel.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. listopadu 2021 Foto: YouTube – John MacArthur

Exit mobile version