Křesťan dnes

John MacArthur tvrdí, že Jižní baptisté ztratili víru v autoritu Bible

Los Angeles – Evangelikální pastor John MacArthur, který minulý týden promluvil na oslavě 50. výročí své kazatelské služby, se vyjádřil k probíhající debatě o službě žen u Jižních baptistů (SBC) a tvrdí, že největší protestantská nominace v USA ztratila víru v autoritu Bible.

Řekl, že SBC udělala „přímočarý skok“ směrem k tomu, aby umožnila službu žen v kazatelské pozici na svém výročním zasedání letos v létě.

„Když změníte učení Písma, abyste dali moc lidem, kteří po ni touží, vzdali jste se biblické autority,“ řekl podle Religion News Agency MacArthur.

MacArthur je zastánce reformované teologie a věří, že podle biblického modelu mají ženy a muži v církvi různé role.

MacArthur dále kritizoval Paulu Whiteovou, kazatelku evangelia prosperity, známou také za svou roli duchovní poradkyně prezidenta Trumpa. Řekl, že tyto ženské kazatelky jsou znepokojujícím trendem, protože: „Myslím, že církev stále více pozitivně reaguje na ženy v pozici kazatelky.“

Pastor dále říkal, že hnutí #MeToo bylo znakem, že kultura světa se dostala také do církve, a obviňoval feministky, že spíše chtějí moc než rovnost.

Na otázku, zda se Jižní baptisté nyní pohybují směrem k měkčí verzi evangelia, MacArthur odpověděl: „Nechci spekulovat o jednotlivých slovech a výrazech. Vím jen to, že ženy nemohou být v pozici kazatele.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 22. října 2019  Foto: screenshot YouTube – MacArthur

Exit mobile version