Křesťan dnes

Keller vyzval církev k solidaritě s křesťanskými komunitami, které byly nejvíce zasaženy pandemií

Tim Keller

S poukazem na nerovnoměrný dopad pandemie koronaviru na křesťanská společenství, vyzval Timothy Keller církev k solidaritě a pomoci těm nejvíce zasaženým komunitám věřících. Už v roce 2020, kdy pandemie vážně zasáhla New York, kde také působí jím založený sbor Redeemer, řekl pro Christian Post, že skutečný test pro církve teprve přijde po skončení pandemie.

Presbyteriánský pastor už tehdy s výhledem na post-pandemickou dobu vyzval křesťany, aby se chopili příležitosti a byli svědky Kristovy obětavosti pro druhé. Jako příklad uvedl finanční pomoc kongregacím, které kvůli covidu zápasí s ekonomickými problémy.

SouvisejícíNikdy nenaleznete ideálního partnera, tvrdí Keller

O rok později Keller řekl The Christian Post, že odpovědnost církve po pandemii je v mnoha ohledech stále nejasná. Co však je nutné, aby prosperující sbory, na které neměl koronavirus takový dopad, pomohly těm nejvíce zasaženým.  

Dopad pandemie na sociálně nejslabší lidi

Americký konzervativní pastor poukázal na devastující dopad pandemie na kongregace, které se skládají ze sociálně slabších členů. Tato situace je podle Kellera příležitostí pro církev pomoci prakticky a finančně podpořit ty nejslabší a vytvořit vzájemné partnerství.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Jedním ze způsobů, jak mohou církve, které prosperovaly nebo na ně virus neměl velký vliv, navázat spolupráci s těmi, které byly těžce zasaženy, je převod finančních prostředků, uvedl Keller.  „Vezměte část peněz a najděte sbory, které hlásají evangelium a byly těžce zasaženy, a spolupracujte s nimi,“ řekl Keller a navrhl, aby se bohaté církve aktivně ptaly chudých, jak jim můžou pomoci.

Keller dále poznamenal, že pandemie bude mít z dlouhodobého hlediska dopad na to, jak církve dělá misii, evangelizaci a učednictví. Co je už dnes jasné je, že Covid-19 urychlil pokles návštěvnosti na bohoslužbách. Teď je podle Kellera čas, aby církev vyšla ven do společnosti a ptala se, jak může pomoci a být pro své okolí dobrým Samaritánem, který bude milovat lidi různých ras a náboženství.

Ačkoli v roce 2017 odešel do důchodu z pozice hlavního pastora a v současné době bojuje s rakovinou slinivky, nadále pomáhá při globální misi sboru Redeemer, který založil více než 500 kongregací v nejlidnatějších městech světa.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 21. května 2021 Foto: CC Search – Tim Keller

Exit mobile version