Křesťan dnes

„Kolik mrtvých je ještě třeba?“ ptá se nigerijský biskup. Nový report poukazuje na bezprecedentní nárůst pronásledování křesťanů 

Nová zpráva organizace Aid to the Church in Need (ACN) ukazuje, že pronásledování nebo útlak křesťanů se ve 24 zemích, které skupina monitoruje, zvýšil o 75 procent. 

Report se zaměřil především na analýzu zemí Afriky, Blízkého východu a Asie. 

V dokumentu se uvádí, že se zhoršila situace křesťanů v místech, jako je Nigérie a Afghánistán, informuje portál Premier.  Důkazy poukazují na prudký nárůst genocidního násilí ze strany džihádistů a militantních nestátních skupin.

SOUVISEJÍCÍ – Report: V Nigérii bylo tento rok zabito více než 4 000 křesťanů 

V Nigérii dochází stále častěji k únosům, zabíjení kněží a smrtícím útokům na kostely.

Podle jedné analýzy – mezi lednem 2021 a červnem 2022 bylo na území Nigérie zabito více než 7 600 křesťanů.

Biskup Jude Arogundade z nigerijského Onda uvedl, že jeho diecéze přišla o více než čtyřicet věřících, když byl na svatodušní neděli napaden kostel svatého Františka Xaverského.  „Na severu se křesťané opravdu velmi bojí, a když jdou do kostela, chtějí se ujistit, že v okolí kostela je bezpečno,“ uvedl pro portál Premier.

Vyzývá mezinárodní společenství, aby jednalo. „Svět mlčí, protože útoky na kostely, jejich personál a instituce se staly rutinou,“ řekl. „Kolik mrtvých je ještě třeba, aby svět začal řešit naši situaci?“ dodal.

Zpráva analyzovala také situaci v zemích Blízkého východu (zejména v Iráku, Sýrii a Palestině), ve kterých je v důsledku exodu věřících, prchajících před násilím, ohroženo přežití nejstarších a nejvýznamnějších křesťanských komunit na světě.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 19. listopadu 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version