Křesťan dnes

Komunita Taizé zve na online modlitby

Poslední Evropské setkání mladých s bratry z Taizé zažila polská Vratislav na přelomu let 2019/2020. Avízované setkání v Turíně bylo v roce 2020 kvůli pandemii přesunuto na konec letošní roku. Ani to však v náhradním termínu neproběhne. Evropské setkání v Turíně je přesunuto na léto. Mladí z celé Evropy se zde setkají ve dnech 7. až 10 července 2022. Komunita bratří z Taizé však na závěr kalendářního roku nabízí možnost online setkání. Začalo v úterý 28. prosince a končí večerní modlitbou v pátek 31. prosince. 

Přenosy budou sdíleny na YouTube kanále komunity přímo z Chrámu smíření v Taizé a z italského Turína. V programu zazní dopolední biblické úvody, večerní modlitby s Taizé zpěvy a živě přenášené workshopy z Turína.

Generace mladých poznávali víru a kulturu evropských velkoměst
Evropské setkání mládeže na přelomu roku začala ekumenická komunita bratří z Taizé pod vedením zakladatele bratra Rogera Schütze organizovat před více než 40 lety. Mladí lidé z celé Evropy navštěvovali evropská velkoměsta, společně se modlili, jedli, sdíleli se ve skupinkách a zažívali neopakovatelnou atmosféru této mezinárodní pouti důvěry. Ubytování bylo mnohdy zajištěno přímo v místních rodinách a mládež Evropy mohla zblízka poznávat kulturu hostitelské země. Dvakrát hostila setkání Taizé Praha. Krátce po politických změnách v zemi v roce 1990 a v roce 2014.

Mezi hostitelskými místy se několikrát objevila Vídeň, mladí měli možnost během desetiletí poznat zblízka život křesťanů v Berlíně, Londýně, Římě, Paříži, Bruselu, Varšavě, Vratislavi, Budapešti, Barceloně, Ženevě, Miláně, Lisabonu nebo v Rize. Mnoho poutníků navštívilo přímo centrum komunity bratří ve francouzské vesničce Taizé.

Program online setkání.

Čtvrtek 30. prosince
dopoledne: biblický úvod
12:30 polední modlitba z Turína
15:15 workshop živě přenášený z Turína „Byl jsem cizinec, a ujali jste se mne“. V solidaritě s migranty po celém světě
17:30 workshop živě přenášený z Turína „Společně se starat o domov nás všech“
20:30 večerní modlitba z Turína

Pátek 31. prosince
dopoledne: biblický úvod
20:30 večerní modlitba z Taizé

Program online setkání na YouTube kanále komunity Taizé.

Autor: církev.cz Datum: 30. prosince 2021 Foto: Wikimedia Commons – Taizé

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Exit mobile version