Křesťan dnes

Křesťanka, která osm let strávila v cele smrti, říká, že by nikdy nezapřela Krista 

Katolička říká, že by nikdy nezapřela své křesťanské přesvědčení, i když byla osm let v cele smrti.

Shagufta Kausar byla zatčena v červenci 2013 spolu se svým manželem Shafqatem Masihem za údajné zasílání urážlivých sms zpráv o muslimském proroku Mohamedovi.

Navzdory mučení a nátlaku odmítla zapřít své křesťanské přesvědčení.

SOUVISEJÍCÍČtrnáct ozbrojených mužů zaútočilo na křesťanskou školu v Pákistánu 

Shagufta hovořila s katolickou charitativní organizací Aid to the Church in Need (ACN) o svých osmi letech v cele smrti.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Sama jsem si myslela, že je to pro mě těžké. Ve vězení nás mučili. Policisté mému manželovi řekli, že pokud se nepřizná, znásilní mě před jeho očima, a tak se přiznal, přestože jsme byli oba nevinní,“ cituje z rozhovoru portál Premier. 

„Byli jsme ve vězení osm měsíců, než nás soudce shledal vinnými a odsoudil nás k trestu smrti,“ uvedla pákistánská křesťanka. 

„Našemu právníkovi nebylo dovoleno dokončit závěrečné řeči a ani jeden z nás nebyl vyslechnut. Omdlela jsem, když jsem uslyšela rozsudek smrti.“

Navzdory pokusům přinutit Šaguftu, která byla se svým manželem propuštěna loni v červenci, aby konvertovala k islámu, odmítla.

„Zmrtvýchvstalý Pán Ježíš Kristus je můj život a spasitel,“ řekla Shagufta.

„Několikrát mi bylo řečeno, že pokud konvertuji k islámu, bude můj trest smrti změněn na doživotní vězení a že nakonec budu propuštěna. Vždy jsem řekla ne,“ řekla křesťanka. 

„Nikdy, nikdy nezměním své náboženství a nekonvertuji k islámu. Raději budu oběšena, než abych zapřela Ježíše Krista,“ dodala na závěr. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. května 2022 Foto:

Exit mobile version