Křesťan dnes

Křesťanský film Overcomer je s tržbou 8,2 milionu dolarů v první trojce

Do amerických kin vstoupil úspěšně křesťanský film bratrů Kendrickových s názvem Overcomer. V první týden se umístil na třetím místě s tržbou 8,2 milionu dolarů a hrál se ve více než 1700 kinech po celé zemi.

Režisérem a producentem filmu jsou baptističtí pastoři Alex a Stephen Kendrickovi, kteří stáli při tvorbě filmů jako War Room, Facing Giants nebo Fireproof. Overcomer je jejich šestý film.

Příběh se zaměřuje na životní cestu basketbalového trenéra Johna Harrisona (hrál Alex Kendrick), který ve své pozici skončí, když se stovky lidí po uzavření místního závodu přestěhují z města.

Harrison je křesťan, který viděl svou identitu ve svých úspěších. Výsledkem je, že začíná trénovat sport, který ani nemá rád. V tomto procesu dochází k sebereflexi a poznávání Boha, informuje Christian Today.

Ve filmu kromě Alexe Kendricka hraje herečka Priscilla Shirerová. Shirerová je podle Christian Today dcerou pastora a autora bestselleru Tonyho Evanse. Rozpočet filmu byl kolem 5 milionů dolarů.

V tržbách film Overcomer předběhly pouze snímky Angel has Fallen (21,2 milionu dolarů) a GoodBoys (11,7 milionu dolarů).

Film se soustředí na poselství z listu Efezským první a druhé kapitoly, které se zaměřuje na identitu křesťana a dotýká se témat jako je modlitba a jak poznat Boha.

„Satan rád přesvědčí lidi, že jsou opakem toho, co říká pasáž z Efezským 1, 2 a 3,“ řekl Alex Kendrick pro The Christian Post během rozhovoru začátkem srpna.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum_ 3- září 2019 Foto: CC Search

Exit mobile version