Křesťan dnes

Křesťanští představitelé jsou na severu Indie napadáni meči

Skupina příslušníků sikhského válečnického řádu minulý týden napadla meči a noži pastora a dalšího křesťana v severoindickém státě Paňdžáb za to, že v jejich vesnici vedli bohoslužbu.

Čtyři sikhové z kmene Nihang, kteří jako členové tradiční válečnické skupiny smějí nosit tyto zbraně, napadli ve čtvrtek (18. dubna) ve vesnici Sultanwind v okrese Amritsar pastora Gurjeeta Singha, alias Gurjeeta Rinku, a jeho mladšího bratra Gurdeepa Singha, uvedl jeden z příbuzných.

SOUVISEJÍCÍ „Obětoval svůj život pro Boha.“ V Burkině Faso byl zavražděn katecheta 

Podle Daljit Kaur, pastorovy manželky a očité svědkyně, útočníci nejprve Gurdeepu Singhovi a později i pastorovi Singhovi řekli: „Varovali jsme vás i dříve, abyste neprováděli bohoslužby a nekonvertovali lidi, ale vy jste na to nedbali.“ Útočníci se snažili zabránit tomu, aby se lidé obrátili na víru.

Čtyři sikhové z Nihangu našli Gurdeepa Singha stát před domem, kde se konala bohoslužba, kolem deváté hodiny.

„Když ho tito muži našli samotného, vrhli se na něj a napadli ho meči a noži,“ uvedla Kaur pro Morning Star News.

Když uslyšela rozruch, vyběhla s pastorem Singhem ven a pastor spěchal svého bratra zachránit. Dav se rychle obrátil k pastorovi a zasadil mu několik ran mečem, uvedla Kaur.

„Mířili na jeho hlavu,“ řekla. „Gurdžít si před údery chránil hlavu rukama, a tak utrpěl vážné řezné rány na obou rukou, paži, dlani a málem mu usekli palec.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. dubna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version