Křesťan dnes

Kurdský křesťan zatčen a obviněn z odpadlictví

Afrin Sýrie

Afrin, Sýrie – Muslimští radikálové ze skupiny Failaq Al-Sham, spojenci turecké armády, zatkli kurdského křesťana Radwana Muhammada. K zatčení a obvinění z odpadlictví došlo 30. července pár hodin po úmrtí jeho manželky.

Místní zdroje uvedly, že radikálové vtrhli do jeho domu ve vesnici Jaqmaq Kibir poblíž Afrinu. Radwan, který pracuje jako učitel angličtiny a zároveň je ředitelem školy, byl muslimskými radikály vyzván, aby jim předal školu, kterou chtěli přeměnit na islámskou medresu. Radwan razantně odmítl.

Radikálové také měli zabránit přípravě pohřbu jeho manželky, která krátce předtím zemřela.

Pastor Nihad Hassan, který vede kurdskou křesťanskou církev v libanonském Bejrútu a pochází z  Afrinu, řekl zpravodajskému serveru CSW: „Obávám se o bratra Radwana. Je zdržován v ústředí Failaqu Al-Sham a mohou ho kdykoli popravit. Tyto islamistické skupiny a jejich turečtí spojenci jdou ve stopách Islámského státu. Ve skutečnosti jsou jejich bojovníci rekrutování z bývalé Al-Káidy nebo Islámského státu.

Failaq Al-Sham je islamistická skupina napojená na Muslimské bratrstvo. Operuje v severozápadní Sýrii pod Syrskou národní armádou, zastřešující různé islamistické frakce spadající pod turecké vojenské velení.

V březnu 2018 turecká armáda obsadila za pomoci několika syrských islamistických skupin město Afrin. Amnesty International uvádí, že od té doby „je mnoho obyvatel Afrinu zadržováno či mučeno, domy a podniky byly vypleněny nebo zabaveny, školy zničeny nebo přeměněny na medresy.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: pronasledovanykrestan.cz Datum: 12. září 2020 Foto: Wikipedia Commons – Afrin Sýrie

Exit mobile version