Křesťan dnes

Maltská prokuratura řeší svědectví bývalého homosexuála

Zaměstnanec křesťanské charitativní organizace Matthew Grech půjde před soud za údajnou propagaci konverzních terapií v rozhovoru pro místní médium PMnews Malta.

Podle zákonů platných v této zemi, která od roku 2016 zakazuje konverzní terapii (jako první země EU), může být Grech v případě odsouzení potrestán pokutou ve výši 5 000 eur nebo až pěti měsíci vězení.

Portál Evangelical Focus informuje, že dva moderátoři pořadu PMnews rovněž obdrželi předvolání k trestnímu soudu, který bude jejich případ projednávat 3. února. 

SOUVISEJÍCÍV Anglii byla zatčena aktivistka za tichou modlitbu v blízkosti kliniky poskytující potraty

Během pořadu se zaměstnanec charity podělil o svůj životní příběh a zdůraznil, že nesouhlasí s termínem „konverzní terapie“. Nevyzýval diváky k účasti na terapii ani nikoho nenabádal, aby vyhledal pomoc v případě nežádoucí přitažlivosti ke stejnému pohlaví.

Porušení svobody projevu

Po rozhovoru obdržel Grech od maltské policie informaci o zahájení trestního stíhání . „Byl jsem v šoku, když mi policie zničehonic zavolala a řekla, že mě předvolává k výslechu“.

Podle Grecha „to ukazuje, jak jsou odhodláni potlačit jakoukoli debatu o těchto otázkách. Já jsem však odhodlán zvýšit povědomí o nebezpečí, které zákazy konverzní terapie představují a budou představovat nejen pro církve a společnost na Maltě, ale na celém světě“.

„Zákaz konverzní terapie vytváří ideologický dominový efekt. Lobby za práva homosexuálů si osvojuje jediný morální názor na lidskou sexualitu a vnucuje ho celé populaci […] Každý, komu záleží na svobodě slova, by měl být znepokojen tím, co se mi děje,“ dodal.

Jak Evangelical Focus píše dále, Grech zdůraznil, že se o své svědectví bude dělit i nadále, „protože nechci, aby ostatní prošli tím, čím jsem prošel já. Nechci, aby se stali oběťmi nechtěných sexuálních pocitů. Nechci, aby byli okradeni o biblickou stránku příběhu týkajícího se sexu, sexuality a manželství“.

Andrea Williamsová, Grechova právnička a výkonná ředitelka Křesťanského právního centra, řekla: „Kriminalizovat někoho za to, že vypráví svůj příběh o svobodě od nežádoucího sexuálního chování, je diskriminační a porušuje jeho křesťanské svobody a základní lidské právo na svobodu projevu. Pokud bude Matthew odsouzen, budeme svědky umlčování mužů a žen, kteří na Maltě hledají pomoc,“ uvedla Williamsová podle Evangelical Focus.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. ledna 2023 Foto: CC Search – Matthew Grech

Exit mobile version