Křesťan dnes

Marcus Rashford z Manchesteru United: Pro mě je nemožné nemít víru v Boha

Fotbalista Marcus Rashford z Manchesteru United poskytl rozhovor deníku Guardian a hovořil také o své osobní víře a o tom, jak ovlivňuje jeho život.

Vysvětlil, že i když měli období, kdy jako rodina nepraktikovali své křesťanství, ale víra v Boha „z nás udělala lidi, kterými jsme nyní.“  „Pro mě a moji rodinu to rozhodně platí. Pokud byste viděli naše životy před 15–20 lety a nyní, je nemožné nemít víru v Boha v tom všem, co pro nás dělá,“ poznamenal.

Rashfordova matka Mel vychovala Marcuse a jeho pět sourozenců jako praktikující křesťany. Svobodná matka musela mít tři zaměstnání, aby dokázala uživit své děti a platit všechny účty.

SOUVISEJÍCÍWelby chválí neúspěšné exekutory penalt finálového zápasu ve fotbale

Rashford řekl, jak jeho matka někdy doma nejedla, protože by pak nezůstalo dostatek jídla pro děti. „Moje hodnoty pocházejí z toho, čemu jsem se naučil doma. Jsou to hodnoty jako respekt a smysl pro pravidla.“ Jeho matka Mel se pro něj stala inspirací, jak se v životě potýkat se složitými situacemi, ale nikdy se nevzdávat.

Specializovaný portál CIES Football Observatory označil v lednu Rashforda za jednoho z nejcennějších hráčů Evropy s tržní hodnotou převyšující 150 milionů liber.  

Mimo hřiště se Rashford nečekaně stal známým pro svou práci při formování vládní politiky. Přibližně před 14 měsíci jeho statusy na Twitteru vyústily v to, že se Rashford stal obhájcem plánu na ukončení chudoby, což dvakrát vedlo k tomu, že vláda během pandemie změnila plán a nejvíce znevýhodněným dětem zafinancovala školní obědy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. srpna 2021 Foto: Wikipedie – Marcus Rashford

https://premierchristian.news/en/news/article/england-football-star-marcus-rashford-it-s-impossible-not-to-have-faith-in-god-and-all-he-does-for-us?_psrc=personyzePopularArticles
Exit mobile version