Křesťan dnes

Matt Chandler varuje, že církev už není o učednictví, ale pro „pobavení“

Americký pastor Matt Chandler nedávno kritizoval církev, která se snaží o zábavu  a zapomíná svou roli dělat učedníky a povzbudil křesťany, aby se zapojili do služby.

V kázání Chandler sdělil, že krátce poté, co začal svou službu ve sboru Village Church,ten narostl z několika set na několik tisíc. „Vyvinuli jsme idealizovaný smysl života s opravdu nízkou tolerancí bolesti. Samotná církev už není o učednictví. Jde o to, abychom se na shromáždění dobře bavili,“ řekl podle The Christian Post.

Zatímco sbor Village Church stále roste, pastor zdůraznil, že jeho plán je „nikdy nevyvíjet kulturu arény“.

„Kultura arény“ očekává, že bude vše „sestaveno, až dorazíme“, vysvětlil Chandler a dodal: „Toto je rodina. Navzájem si sloužíme a ukazujeme, že naše osobní preference jsou druhotné vůči rozmanité Boží moudrosti, která je mezi námi viditelná.“

S odkazem na Efezským 3,7-10, Chandler prohlásil: „Byli jste jedinečně spojeni Bohem a obdarováni Duchem svatým.“

„Moje práce a práce dalších služebníků není dělat celou sborovou práci, ale raději vám pomáhat, abyste byli vyškoleni ve svém obdarování a pak toto obdarování dále rozvíjeli ve světě kolem nás podle toho, k čemu jste byli povoláni,“ řekl ve svém kázání členům texaského sboru.

„Domníváme se, že jsme všichni byli povoláni ke službě, protože Village Church nemá 50 služebníků. Náš sbor má 6 000 služebníků. Tak je vidět rozmanitá Boží moudrost. “

„Není to tak, že máte práci a máte službu,“ řekl. „Ne, vaše služba je vaše práce. Ty věci nelze oddělit, Boží povolání v tvém životě je věrně pracovat tam, kde jsi, dělat práci smíření a být Kristovým vyslancem,“ dodal.

Chandler poukázal na to, že Pavel ve Skutcích varuje Efezany: „Až odejdu, přijdou mezi vámi divocí vlci a nebudou šetřit stádo.“ Varoval, že příliš mnoho lidí, se zajímá více o vnější prvky služby – například o působivé světelné efekty a uctívání kapel – místo toho, aby ve skutečnosti rostlo Boží království.

„Chci mít místa ve sboru pro ty, kteří říkají:„Chci růst ve svém daru, chci vědět, jaké to je žít pro Ježíše 24/7.“ Ve vás je více, než si myslíte. To je jedna z mých nejoblíbenějších věcí na povolání pastora, sledovat, jak někdo ožívá,“ poznamenal ve svém kázaní Chandler.

Village Church v Texasu spadá pod denominaci Jižních baptistů. V době, kdy Chandler přijal pozici hlavního pastora, sbor navštěvovalo kolem 160 věřících, dnes je to přes 10 000 lidí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

-mn-  Foto:

Exit mobile version