Křesťan dnes

Mezi unesenými misionáři na Haiti je i osmiměsíční dítě

Křesťanská charitativní organizace (CAM – Christian Aid Ministries) informovala, že mezi 17 unesenými misionáři na Haiti je i osmiměsíční dítě. Gang známý jako 400 Mawozo unesl v sobotu 17 osob včetně žen a dětí. Ozbrojená skupina žádá milion dolarů za propuštění každého zajatce.

Spojené státy pokračují v jednání o jejich propuštění. Haitský ministr spravedlnosti Liszt Quitel v úterý potvrdil, že gang 400 Mawozo, požaduje za každou unesenou osobu milion dolarů za jejich bezpečný návrat domů.

„Mnoho lidí, včetně vedení CAM a haitských a amerických úřadů, usilovně pracuje na bezpečném návratu našich blízkých domů,“ uvedla organizace v prohlášení.

Ve snaze ochránit identitu misionářů nebylo zveřejněno mnoho podrobností, kromě toho, že jejich skupina zahrnuje šest mužů, šest žen a pět dětí, z nichž 16 jsou Američané a jeden je Kanaďan. Organizace Christian Aid Ministries ve své nejnovější tiskové zprávě uvedla, že nejmladší člen skupiny má pouhých osm měsíců, zatímco nejstaršímu je 48.

SOUVISEJÍCÍGang na Haiti chce za každou osobu milion dolarů, organizace prosí o modlitby

„Věk dospělých osob držených v zajetí se pohybuje od 18 do 48 let. Děti mají 8 měsíců, 3, 6, 13 a 15 let. Dnes opět svěřujeme své zaměstnance do Boží péče. Nebo dá svým andělům na starost, aby tě chránili na všech tvých cestách“ (Žalm 91,11). Modlete se, aby naši pracovníci mohli reagovat na nenávist Ježíšovou láskou a vírou překonali ducha strachu,“ uvedla organizace v prohlášení.  

Portál Christian Post v této souvislosti informuje, že po únosu misionářů vyšli místní občané do ulic a požadovali jejich propuštění. Dokonce proběhla generální stávka a několik obchodů zůstalo zavřených. Unesení misionáři během své návštěvy pomáhali místnímu sirotčinci.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

„Bez těchto misionářů by spousta starých lidí, které tu vidíte, nemohla poslat své děti do školy. Bez těchto misionářů by mnoho těchto lidí přišlo o domov. Bez těchto misionářů by naše domy nikdy nebyly opraveny,“ řekl protestující, který odmítl uvést své jméno, pro Voice of America v Titanyenu, vesnici severně od haitského hlavního města Port-au-Prince. „To oni postavili silnici, po které dnes můžeme cestovat.“

„Vyasfaltovali naše silnice; pomohli nám chránit naše domovy před sesuvy půdy a záplavami. Žádáme o jejich okamžité osvobození. A žádáme únosce, aby nás nechali žít v míru,“ dodal místní občan pro VOA.

Organizace Christian Aid Ministries v úterý pokračovala ve výzvách k modlitbám za unesené misionáře.  „Tato skupina pracovníků se zavázala sloužit na celém chudém Haiti. Jejich upřímnou touhou je sdílet Ježíšovu lásku.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 24. října 2021 Foto: screesnhot – YouTube

https://www.christianpost.com/news/8-month-old-baby-among-17-kidnapped-missionaries-in-haiti-charity-says.html?clickType=link-most-popular
Exit mobile version