Křesťan dnes

Mezinárodní dům modliteb v Kansas City popřel zprávy o chystaném uzavření 

Mezinárodní dům modliteb v Kansas City popřel zprávu, podle níž se chystá ukončení činnosti, ale uvedl, že se nachází ve fázi restrukturalizace, v jejímž důsledku budou v letošním roce ukončeny některé aspekty jeho činnosti, včetně školy duchovní služby.

„Jedním slovem, IHOPKC se neuzavírá,“ uvedla organizace v pondělním prohlášení pro The Christian Post.

SOUVISEJÍCÍ IHOP přerušuje živé vysílání a kvůli Bickleovi vstupuje do období modliteb a pokání

„Abychom uvedli na pravou míru, posledních šest měsíců bylo zkouškou sil a odolnosti naší organizace založené na misiích. V průběhu těchto posledních měsíců se náš tým vedoucích pracovníků neúnavně snažil přezkoumat a analyzovat celou organizační strukturu IHOPKC a mnoho misií, které jsme za 24 let naší existence uskutečnili,“ pokračovalo prohlášení. „Tato revize a reflexe vedla k internímu rozhodnutí zahájit proces transformace a reorganizace, který nám umožní soustředit se na naše hlavní poslání, ale zároveň se vypořádat s realitou financí.“

V prohlášení pro CP organizace IHOP zdůraznila, že hodlá pokračovat i přes postupné rušení své školy.

„Modlitebnu s nepřetržitým provozem nezavíráme; zůstává hlavním bodem naší existence. Máme však v úmyslu přezkoumat funkčnost různých provozních míst a pravděpodobně jich několik sloučíme. Rozhodli jsme se také ukončit provoz IHOPU, naší služební školy, po letošních maturitách,“ uvedla organizace.

Představitelé organizace také popřeli tvrzení, že se snaží vyhnout odpovědnosti spojené s obviněním Bickla ze sexuálního zneužívání.

„Podporovali jsme a budeme i nadále podporovat všechny oběti zneužívání, ať už sexuálního nebo jiného, ať už zde v rámci IHOPKC, nebo kdekoli ve společnosti. Aby bylo jasno, proti IHOPKC nebyly podány žádné žaloby; obvinění z dřívějšího pochybení se týkala jednotlivce, nikoli naší organizace,“ uvedla organizace.

„Vzhledem k tomu, že se snažíme vytvořit ‚lepší‘ verzi IHOPKC, můžeme některá okna našeho poslání zavřít a jiná otevřít, ale ještě jednou: IHOPKC se nezavírá,“ dodali členové IHOP. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 20. dubna 2024 Foto: Facebook – IHOP

Exit mobile version