Křesťan dnes

Na Floridě se zřítil 12patrový dům. Křesťanské organizace přispěchaly na pomoc

V Miami na Floridě se v noci na čtvrtek částečně zřítil 12patrový dům. Zatímco pokračují záchranářské práce, křesťanská organizace založená Billy Grahamem jako i další spolky vysílají své týmy na pomoc místním obyvatelům.

Tragédie si vyžádala zatím nejméně jedenáct mrtvých, ale desítky lidí jsou nezvěstné. Mezi pohřešované patří podle televize CBN News kromě Američanů také obyvatelé z Izraele nebo z Jižní Ameriky. Jak se místní komunita potýká s tragédií, vyškolení kaplani z jednotky rychlého nasazení vyslaní organizaci Billy Graham Evangelistic Association přišli do oblasti, aby „nabídli emocionální a duchovní péči osobám se zraněným srdcem,“ cituje stanovisko organizace portál The Christian Post.

„Naši vyškolení kaplani jsou k dispozici k rozhovorům a chceme, aby všichni, kdo byli zasaženi – včetně těch, kteří jsou součástí pomoci při hledání a záchraně – aby věděli, že Bůh je stále miluje a záleží mu na nich uprostřed této bolesti a smutku, “ uvedl ředitele křesťanské organizace Josh Holland.

„Záchranáři riskují vlastní životy, pracují pod zemí a někteří jsou zasaženi padajícími úlomky,“ napsal Franklin Graham na Facebooku. „Modleme se za tyto pracovníky a prosme Boha, aby jim pomohl a chránil je. Modlete se také za každou pohřešovanou osobu a členy jejich rodin, kteří čekají na zprávy.“

Graham citoval Žalm 46,1: „Bůh je naše útočiště, naše síla, pomoc v soužení vždy velmi osvědčená.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 30. června 2021 Foto: BGEA – Miami Florida

Exit mobile version