Křesťan dnes

Náboženské skupiny jsou terčem obviňování ze šíření koronaviru

kříž kostel

Náboženské skupiny se v oblastech s vysokým výskytem pandemie staly terčem obviňování ze šíření koronaviru covid-19. Na tento závažný fenomén upozornil Britský parlamentní výbor pro mezinárodní náboženskou svobodu (APPG). Jak informuje Christian Today, některé byly také „terčem konspiračních teorií a nenávistných projevů“.

Podle APPG jsou tyto útoky „samoúčelné pokusy odvrátit pozornost od selhání úřadů“ v boji s pandemií. „Náboženské skupiny jsou obviňovány ze šíření viru; staly se obětními beránky za selhání vlád; kritizovány za nezodpovědné „superšiřitele“; obviňovány z porušování pandemických opatření, z prodávání podvodných léků a z odporu proti očkování,“ uvádí se ve zprávě.

Výbor také zveřejnil seznam 24 zemí, které se významně podílely na této protináboženské agendě v souvislosti s koronavirem.  Jmenovitě se jedná o Čínu, Indii, Írán, Nigérii, Severní Koreu a Pákistán.

„Tyto informace vedou k závěru, že pandemie poskytla příležitost pro nárůst dalších represí“ a odvrátila pozornost mezinárodního společenství od porušování náboženské svobody.  „Mnoho marginalizovaných komunit – včetně náboženských komunit – skutečně čelilo od vypuknutí pandemie intenzivní diskriminaci, pravděpodobně dokonce i genocidě.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. června 2021 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version