Křesťan dnes

Nehoda autobusu si vyžádala životy 45 věřících, kteří jeli na velikonoční konferenci

Křesťané jsou vyzýváni k modlitbám za rodiny 45 lidí, kteří zahynuli při nehodě autobusu v Jihoafrické republice.

Skupina byla na cestě z Botswany, aby se zúčastnila velikonoční konference pořádané křesťanskou církví Zion v provincii Limpopo. Podle místních úřadů se autobus zřítil z 50 metrů do rokle a začal hořet.

Zpravodajský portál Premier informuje, že jedinou přeživší je osmiletá dívka, která je v současné době hospitalizována s blíže nespecifikovanými zraněními.

SOUVISEJÍCÍPapež František se zúčastnil velikonoční vigilie

Premiér provincie Limpopo Stan Mathabatha vyzval řidiče, aby zůstali ostražití a dbali zvýšené opatrnosti, zejména při jízdě v náročných silničních podmínkách. „V myšlenkách a modlitbách jsem s rodinami a blízkými obětí v Botswaně i v Jihoafrické republice, kteří prožívají tuto nepředstavitelnou ztrátu a zármutek. Vyjadřuji hlubokou soustrast a upřímnou soustrast všem, které tato tragédie zasáhla. Kéž v této těžké době naleznou sílu a útěchu.“

V současné době probíhá vyšetřování, jehož cílem je zjistit příčinu nehody.

Křesťanská církev Sion se sídlem v Morii každoročně přiláká na svá velikonoční shromáždění statisíce poutníků z Jihoafrické republiky a sousedních zemí. Letos se jednalo o první velikonoční pouť od začátku pandemie Covid-19.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 1. dubna 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version