Křesťan dnes

Nejrychleji rostoucí křesťanské hnutí na světě nemá peníze, budovy, ústředí a vedou ho převážně ženy

V posledních několika letech se uvádí, že podzemní církev v Íránu je nejrychleji rostoucí křesťanské hnutí na světě.

Toto hnutí je jedinečné svými specifickými rysy, neodpovídá srovnání s církvemi v Americe a Evropě a podle názoru některých, kteří ho dobře znají, by se církev na Západě měla co učit.

„Nejrychleji rostoucí církev na světě vznikla na nejméně očekávaném místě a v jednom z nejvíce radikalizovaných národů na Zemi,“ uvádí se v dokumentu Ovce mezi vlky, který detailně popisuje růst církve v této převážné šíitské zemi.

„Íránské probuzení je hnutí učedníků, které nevlastní žádný majetek ani budovy, nemá ústřední vedení a je vedeno převážně ženami.“

Dokument vytvořila společnost Frontier Alliance International (FAI), která podporuje učednické týmy zaměřené na „nezasažené“ národy na světě.

Podle FAI nyní v Íránu probíhá masový exodus od islámu ke křesťanství.

„Co kdybych vám řekl, že islám je mrtvý?“ říká jeden nejmenovaný íránský představitel církve. „Co kdybych vám řekl, že mešity v Íránu jsou uvnitř prázdné? Co kdybych vám řekl, že v Íránu nikdo nenásleduje islám? Věřili byste mi? To je přesně to, co se děje uvnitř Íránu. Bůh dělá mocné věci uvnitř Íránu,“ uvedl v dokumentu iránský křesťan.

Mnoho vysoce postavených lidí stále následuje islám, „protože tam jsou dobře placená pracovní místa,“ uvádí se ve filmu, ale většina obyčejných lidí miluje Boha a uznává, že islám je problém.

„Co kdybych vám řekl, že nejlepším evangelistou pro Ježíše je ajatolláh Chomejní?“ ptá se íránský vůdce církve. Tvrdí, že ajatolláhové přivedli na svět pravou tvář islámu a lidé zjistili, že to byla všechno jedna velká lež a podvod. Po 40 letech podle islámského práva, měli za následek nejhorší devastaci v historii Íránu.

Úsilí ajatolláhů zničit křesťanství selhalo, ale posloužilo k zdokonalení a očištění církve.

Hnutí učedníků (DMM) často začíná okamžikem, kdy někdo přijde do kontaktu s nevěřícím. „Modlitba je základem všeho, co děláme. Po modlitbě najdeme lidi hledající pokoj. Dokonce i místa k setkávání hledáme prostřednictvím modlitby,“ poznamenal představitel íránské církve.

„Když děláme DMM, Ježíš de rychleji než my. Přichází k nim ve snech nebo přes nějaký jiný zázrak. Když to slyšíme, víme, že Ježíš nás předběhl,“ dodal.

„Jedna věc, která je s DMM mocná, je to, že je to poslušnost založená na poslušnosti. Je to celé založeno na autoritě Písma a pokaždé, když čtete Písmo, musíte se jím řídit. Takto se lidé přizpůsobují obrazu Kristovu a posvěcují se. Nejsou jen čtenáři Bible pro získávání informací. Čtou Bibli, aby se proměnili.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red-  Datum: 25. září 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version