Křesťan dnes

Německo zamítá téměř všechny žádosti křesťanských uprlíků o azyl

 

Tito křesťanští uprchlíci si mysleli, že konečně našli bezpečné útočiště, když přišli do Německa poté, co unikli pronásledování ve své vlasti. Teď jsou však jejich azylové naděje zmařeny ve vykonstruovaných procesech a oni čelí vyhlídkám na deportaci zpět do země hrůzy, ze které uprchli.

Dr. Gottfried Martens, pastor Luteránského sboru Svaté Trojice v Berlíně, řekl, že německá vláda zamítá téměř všechny žádosti o azyl většiny íránských a afghánských členů Luteránské církve v Německu, kteří zde čekali celá léta na vyjádření vlády ve věci jejich žádostí, uvádí CBN News. Tito žadatelé o azyl nyní naopak dostávají rozhodnutí o deportaci.

Luteránský sbor Svaté Trojice v Berlíně je známý pro svou práci s íránskými a afghánskými uprchlíky. Považuje se za nejrychleji rostoucí luteránskou církev v Německu.

Martens vysvětlil, že migranti mohou výrazně zvýšit své šance na udělení azylu v Německu, pokud jsou schopni prokázat, že budou čelit pronásledování v případě, že budou posláni zpět do muslimské země. „To mohou učinit tím, že se přihlásí ke křesťanství nebo že uvedou, že ke křesťanství konvertovali,“ cituje pastora Martense list Daily Mail.

„Problémem je, že při soudních jednáních překladatelé záměrně překrucují výpovědi těchto žadatelů, takže výsledkem je domněnka, že žadatel svou konverzi ke křesťanství pouze předstírá. Tímto je jeho žádost považována za zfalšovanou, a je proto následně zamítnuta,“ uvedl Martens.

„Překladatelé jsou téměř výhradně muslimové a tímto způsobem, kdy ve svém překladu překrucují fakta z výpovědí, tak vlastně ‚drží nůž na krku‘ našim sborovým členům,“ píše Martens v dopisu svým podporovatelům.

Sám Martens ovšem již dříve vyjádřil obavu, že někteří muslimové přicházejí do sboru se zájmem o křesťanství jen proto, aby zvýšili své šance na schválení své žádosti o azyl.

Německý pastor rovněž odsoudil pokračující pronásledování křesťanských migrantů a křesťanských konvertitů žijících v německých uprchlických táborech. „Mnozí z těchto lidí čelili násilným útokům ze strany muslimských obyvatel,“ řekl.

Již v loňském roce sever CBN News informoval o pronásledování křesťanských uprchlíků v Německu. Také Německá pobočka nevládní organizace Open Doors potvrdila zprávy zdokumentovaných útoků na křesťanské uprchlíky ze strany muslimských migrantů.

 

Zdroj: Christian Today
Foto:  Creative Common Search

Exit mobile version