Křesťan dnes

Pákistánští křesťané dávají dětem islámská jména, aby předešli útokům ve škole

Islamabád – Biskup Samson Shukardin řekl, že menšiny jsou „považovány za nevěřící a jsou v školských učebnicích zobrazovány v negativním světle.“

Podle tamního biskupa náboženská bigotnost v pákistánských školách nutí křesťanské rodiče, aby dávali svým dětem islámská jména.

Biskup Samson Shukardin z Hyderabadu řekl katolické charitě Pomoc církvi v nouzi (ACN), že křesťanské děti i jiné náboženské menšiny používají různá jména, aby předešli zneužívání.

„Mnoho menšin dává svým dětem islámská jména, aby se nestaly potenciálním cílem diskriminace na základních a středních školách nebo na univerzitní úrovni,“ poznamenal biskup. „V mnoha případech jsou studenti menšinových náboženství zneužíváni na veřejných školách.“

Biskup Shukardin kritizoval učebnice ve státních školách: „Menšiny jsou považovány za nevěřící a jsou v učebnicích zobrazeny negativně a podporují předsudky.“

„Fundamentalisté věří, že islám je jediným úplným náboženstvím a spásu lze najít pouze v Koránu.“ Biskup Shukardin dále uvedl že atmosféra, kterou extrémisté vybičovali, vyvíjí tlak na menšiny – včetně křesťanů.

„Většina menšin, zejména křesťanů, se bojí útoků a pronásledování,“ řekl k nelehké situaci v zemi.

Popsal, jak křesťané v Pákistánu trpí v důsledku toho, že je extremisté falešně spojují se Západem. „Pokud Západ udeří proti muslimům kdekoli na světě, rozzlobení fundamentalisté v Pákistánu často útočí na kostely.“

Extrémisté však nenapadají jen křesťany, vysvětlil – ohroženi jsou také umírnění muslimové a další náboženské menšiny. „Existuje mnohem více útoků na mešity než na kostely – fundamentalisté zabíjejí i umírněné spoluobčany.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

-mn-  Datum: 15. října 2019  Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version