Křesťan dnes

Papež kvůli problémům s kolenem zrušil červencovou cestu do Afriky

Vatikán – Papež František nepoletí začátkem července na návštěvu Konžské demokratické republiky a Jižního Súdánu, lékaři mu doporučili cestu odložit kvůli jeho dlouhodobým zdravotním problémům. S odvoláním na mluvčího Vatikánu o tom dnes informovala agentura AFP. Cesta se měla uskutečnit od 2. do 7. července.

Vatikán oznámil, že cesta do těchto dvou afrických zemí se odkládá, nový termín mluvčí nesdělil. Podle něj lékaři doporučili cestu odložit, protože pětaosmdesátiletý papež nyní podstupuje kvůli kolenu terapii. Papež František má problémy s kolenem dlouhodobě, asi měsíc už se kvůli tomu pohybuje na kolečkovém křesle.

Zatím není jasné, zde Vatikán zruší i další nadcházející papežovy cesty. Od 24. července má František navštívit Kanadu, v září má jet do Kazachstánu. V Kanadě se má mimo jiné znovu setkat se zástupci domorodých národů a znovu se jim omluvit za utrpení, které děti jejich předků musely v minulosti snášet v internátních církevních školách. V Kazachstánu by se měl papež zúčastnit světového kongresu představitelů různých náboženství, který se tam koná v polovině září.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 10. června 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version