Křesťan dnes

Papež odvolal vedení celosvětové katolické charity, řízením pověřil správce

Vatikán – Papež František dnes odvolal celé vedení římskokatolické charitativní organizace Caritas Internationalis a jejím řízením dočasně pověřil správce. Důvodem jsou nedostatky ve vedení organizace, v žádném případě ale nejde o špatnou správu financí ani nevhodné sexuální chování, uvedl Vatikán v prohlášení citovaném agenturou AFP.

Caritas Internationalis (CI) se sídlem ve Vatikánu je konfederací 162 katolických charitativních organizací působících ve více než 200 zemích a teritoriích světa. Organizace má přes milion zaměstnanců a dobrovolníků.

Dočasné vedení má zlepšit řízení charity a normy, na jejichž nevalnou kvalitu poukázaly výsledky nedávného nezávislého šetření, uvádí Vatikán. Nekvalitní vedení mělo špatný vliv na týmového ducha a morálku zaměstnanců, cituje zprávu AFP.

Současní i bývalí zaměstnanci upozornili agenturu Reuters na případy slovního napadání, zvýhodňování a obecně špatného řízení lidských zdrojů, které vedly některé zaměstnance k odchodu.

Vedení charity dnes převzal Pier Francesco Pinelli, který má jezuitské vzdělání a zastával vedoucí pozice ve firmách v oblasti energetiky. Ve funkci zůstane do května 2023, kdy si CI na valném shromáždění zvolí nového předsedu, tajemníka a pokladníka. Předsedou je tradičně kardinál, ostatní funkce ve vedení zastávají laici.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 22. listopadu 2022 Foto: Wikimedia Commons – papež František

Exit mobile version