Křesťan dnes

Papež telefonoval s ukrajinským prezidentem a vyjádřil „nejhlubší bolest nad tragickými událostmi“ 

Ukrajinský prezident děkuje papeži Františkovi za jeho modlitby za mír a říká, že ukrajinský lid cítí jeho „duchovní podporu“.

Papež František v sobotu telefonoval s ukrajinským prezidentem Volodymyrem Zelenským.

Ředitel tiskového oddělení Svatého stolce Matteo Bruni v prohlášení uvedl, že telefonát se uskutečnil, když přicházely dramatické zprávy z oblastí, kde zuří válka, a z Kyjeva, kde propukly pouliční boje o hlavní město.

V tweetu ukrajinského velvyslanectví u Svatého stolce se uvádí, že papež František vyjádřil „nejhlubší bolest nad tragickými událostmi, které se odehrávají v naší zemi“.

V jiném tweetu prezident Zelenskyj uvedl: „Poděkoval jsem papeži Františkovi za modlitbu za mír na Ukrajině a příměří. Ukrajinský lid cítí duchovní podporu Jeho Svatosti“.

Vatikánský rozhlas informuje, že již druhý den v řadě papež použil svůj twitterový účet @Pontifex k důraznému potvrzení svého „ne válce“ v ukrajinštině a ruštině:

„Ježíš nás učí reagovat na ďábelské nesmyslné násilí Božími zbraněmi: modlitbou a půstem.“

Papež v pátek ve tweetu v ukrajinštině a ruštině připomněl citát ze své encykliky Fratelli tutti:

„Každá válka zanechá náš svět horší, než byl předtím. Válka je selháním politiky a lidstva, hanebnou kapitulací, palčivou porážkou před silami zla.“

Tweety s obrázkem ukřižovaného Krista jsou doplněny hashtagy #PrayTogether #Ukraine a provázejí nás, když se blíží Den půstu a modliteb za mír na Ukrajině, který na 2. března, Popeleční středu, vyzval papež František.

Telefonický rozhovor se uskutečnil den poté, co papež na 30 minut navštívil ruské velvyslanectví u Svatého stolce, aby sdělil své znepokojení konfliktem.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 27. února 2022 Foto: Wikimedia Commons – Volodymyr Zelenskyj

Exit mobile version