Křesťan dnes

Pastor daroval kolegovi ze sboru život zachraňující orgán

Vedoucí sboru v americkém státě Nebraska plakal radostí, když se s věřícími podělil o zprávu, že mu jeho vlastní pastor daruje život zachraňující orgán.

Během nedělní bohoslužby Walter Hooker, spolupracovník senior pastora v křesťanském centru Bellevue v Nebrasce, řekl, že Bůh učinil zázrak.

Zpravodajský portál Premier informuje, že otec tří dětí a dědeček sedmi dětí poslední rok a půl bojoval se selháním ledvin. V proslovu ke shromáždění uvedl, že jeho ledviny fungovaly přibližně na 10 %, což mělo za následek, že musel tři dny v týdnu podstupovat dialýzu.

Následně byl pastor Hooker v listopadu 2021 zařazen na seznam pacientů pro transplantaci ledviny v Lékařském centru Nebraské univerzity (UNMC). Podle National Kidney Foundation může být průměrná čekací doba ve většině center tři až pět let.

Newsletter Křesťan dnes – týdenní přehled nejdůležitějších zpráv

Pastor Hooker uvedl: „Před několika dny jsem se dozvěděl, že mi v UNMC našli dárce. Je to neuvěřitelné. Byl jsem na seznamu jen necelých šest měsíců a díky věrnosti našeho Boha 2. srpna nastoupím na operaci.“

„Přátelé, je mi velkým potěšením představit vám dárce, kterého UNMC určilo jako mého vhodného dárce, ale hlavně dárce, kterého Bůh určil jako dokonalého dárce, mého přítele, mého pastora, Andyho Kaupa.“

Když se k pastoru Hookerovi na pódiu kostela připojil senior pastor křesťanského centra Bellevue Andy Kaup, podělil se o to, jak ho Bůh vedl, aby se stal dárcem ledviny pro svého spolupracovníka.

„Michelle [jeho manželka] a já jsme začali vést rozhovory a říkat: ‚Dobře, nevím, jak by to vypadalo, ale Bože, pokud je tu příležitost být součástí tohoto příběhu, pak jsme ochotni, protože, Bože, je to tvůj příběh. Ty jsi to psal. Ty jsi autorem této věci od samého počátku,“ řekl Kaup.

„Všichni jsme si mysleli, že je to pravda: Začali jsme procházet procesem, prošli jsme několika koly testování, jen abychom zjistili, jaká je naše shoda. A políčka se stále odškrtávaly a došlo to do bodu, kdy bylo opravdu jasné, že pokud Bůh vytváří příležitost, jak se to má stát, museli jsme poslechnout.“

Pastor Kaup řekl shromáždění, že jeho rozhodnutí je připomínkou toho, že Bůh nás „neustále zve do svého příběhu“ a jen čeká, až jeho lid bude poslušný.

„Vždycky má prostor pro to, abyste do něj vstoupili a sledovali, co může udělat, a prostě ho nechali, aby pracoval ve vašem životě. Vtip je v tom, že záleží jen na nás, zda budeme poslušní. A o to nám v tomto případě jde. Prostě být poslušný.“

Oba pastoři se mají podrobit operaci 2. srpna.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. května 2022 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version