Křesťan dnes

Pastor megasboru si bere sabbatical, protože se cítí duchovně unavený

Baptistický pastor Howard-John Wesley z Alexandrie ve Virginii, překvapil na začátku tohoto měsíce sbor svým oznámením, že na nějaký čas přestává sloužit, protože je duchovně unaven a cítí se být daleko od Boha. Potřebuje se psychicky i fyzicky zotavit.

„Od 1. ledna 2020 na tři měsíce opouštím veškerou odpovědnost, kterou jako pastor mám“, oznámil Wesley ve svém kázání 1. prosince 2019.

„Nelze vylévat vodu z prázdného šálku. Je velmi nebezpečné, když je váš pastor prázdný“, řekl kongregaci. „Musím se o sebe postarat“, dodal.

Dále poznamenal: „Jsem unavený. A jsem unavený takovým způsobem, že to jedna noc spánku nespraví. Má duše je unavená.“

Předtím, než to Wesley, který od roku 2008 stojí v čele 216 let staré modlitebny, oficiálně oznámil své destitisícové kongregaci, kázal o smyslu odpočinku.

Ve svém kázání poznamenal, že sabbatical je v kongregacích bílých křesťanů běžnou záležitostí, zatímco v afroamerických sborech je tato praxe vzácná. Řekl, že mnoho afroamerických pastorů si nebere žádné volno, protože se bojí, že by mohla poklesnout účast na bohoslužbách, což by ovlivnilo celý sbor.

Wesley však potvrdil, že čas na odpočinek je biblickým předpokladem pro svatost. Boha neuctíme svou zaneprázdněností, která, jak dokazují vědecké studie, je symbolem naší uspěchané doby.

„Nepřítel se pokouší zničit vaši svatost, chce z vašeho života odstranit odpočinek a zatlačit vás zpátky do otroctví. Toje největší ďáblův podvod – přesvědčit vás, že čím zaneprázdněnější jste, tím jste důležitější. Že pracujete-li do úmoru, oslavujete tím Boha. Ale Bůh říká, že nejste svatí, pokud neznáte odpočinek“, uzavřel Wesley.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Rádi byste nám pomohli pokračovat v této misi a měli tak možnost se na ní spolu s námi. 

 

 

-mn-  Datum: 16. prosince 2019  Foto: baptistický pastor Howard-John Wesley

Exit mobile version