Křesťan dnes

Plzeňský biskup Holub bude dvě hodiny denně rozmlouvat s lidmi

Tomáš Holub

Plzeň – Plzeňský biskup Tomáš Holub bude od 31. března dvě hodiny denně na telefonu pro lidi, kteří si s ním budou chtít promluvit o svých obavách či potížích. Nabídka zavolat nebo poslat sms platí pro všechny lidi z plzeňské diecéze, ne jen pro věřící, řekl dnes Holub ČTK.

Na příjmu na telefonním čísle 733 147 777 bude od pondělí do soboty od 11:00 do 13:00 zhruba do Velikonoc, v případě potřeby i déle. „V současné situaci, kdy mnoho lidí trápí obavy o budoucnost, kdy jsou sami, protože jsou v karanténě, nebo jsou odloučeni od svých blízkých, vnímám, že komunikovat je velmi potřeba. Proto jsem se rozhodl nabídnout svůj čas pro komunikaci s lidmi z mé diecéze, ať už jsou to věřící nebo hledající nebo nevěřící,“ řekl Holub. Volajícím chce naslouchat a povzbudit je. „Pokud by to pomohlo alespoň jednomu člověku, dává to smysl,“ řekl.

Současná doba a omezení kvůli koronavirové krizi podle něj otevřela nové možnosti komunikace kněžích s věřícími. Faráři jim volají, mluví s nimi, modlí se s nimi na dálku, žehnají jim nebo jim vyřizují biskupovy pozdravy. Pořádají se konferenční hovory a videohovory se společnou motlitbou.

„Já jsem obvolal všechny kněží, aby byli v tom telefonování a navazování kontaktů aktivní. A mám radost, že oni takto aktivně pečují o ty, kteří jsou jim svěřeni,“ řekl biskup. Po telefonu podle něj kněží nemohou pouze udělovat svátosti. „To znamená eucharistie, svátost smíření nebo pomazání nemocných. To jsou věci, které telefonicky nejdou. Všechny ostatní věci jsou různými formami možné a otevírá se nový prostor, který spojuje digitální techniku s motlitbou, což byla v minulosti taková země neznámá,“ dodal Holub.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

Autor: ČTK  Datum: 30. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – biskup Holub

Exit mobile version