Křesťan dnes

Po probuzení v Asbury zažívají americké univerzity „ducha jednoty a uctívání“

Christian Post - Bobby Gatlin

Vzhledem k tomu, že probuzení na univerzitě v Kentucky stále přitahuje zájem po celém světě a rozšiřuje se na nová místa mimo kampus, zažívají podobná spontánní shromáždění studentů i další křesťanské akademické instituce po celé zemi.

Samfordova univerzita v Birminghamu v Alabamě je jen jedním z kampusů, kde dochází k hnutí Ducha svatého. Série pravidelných modliteb a bohoslužeb začala minulou středu po ranním modlitebním shromáždění.

SOUVISEJÍCÍCo byste měli vědět o probuzení a historii probuzení v Americe 

Bobby Gatlin, pastor kampusu Samfordské univerzity, řekl deníku The Christian Post, že jejich večerní modlitební a bohoslužebná shromáždění začala „velmi organicky“ minulý týden, když se studenti modlili za to, aby „Bůh přinesl do kampusu ducha probuzení podobného tomu, co se dělo v Asbury“.

„Bůh začal mezi jednotlivými studenty, u jednoho po druhém, vytvářet pocit očekávání. Ve středu večer si jeden student přivedl do Reidovy kaple několik přátel, kteří hráli na klavír a kytaru a věnovali se osobnímu uctívání,“ uvedl Gatlin.

„Zatímco zpívali, přišel další student, aby se modlil za probuzení. Brzy se přidalo několik dalších a Bůh začal jednat. Když končil náš mužský basketbalový zápas, začaly se rozesílat skupinové textové zprávy, které studentům říkaly, aby přestali dělat to, co dělají, a přišli do Reidovy kaple.“

Podle Gatlina se minulou středu do Reidovy kaple vydaly stovky studentů. Sdílela se tam svědectví, četla se Bible, konaly se bohoslužby a modlitby, které trvaly až do tří hodin do rána.  

„Nejméně pět studentů během bohoslužeb odevzdalo svůj život Kristu a prostor stále naplňuje duch jednoty a vyznání,“ dodal Gatlin.

Na Samfordu pokračují bohoslužby organizované studenty. Konají se převážně večer. Lidé během dne přicházejí do kaple modlit se a uctívat Boha. 

Probuzení na Asburyho univerzitě ovlivnilo také studenty Lee University v Clevelandu ve státě Tennessee, kteří viděli svůj kampus jako místo modliteb a uctívání.

Rob Fultz, pastor kampusu na Lee, vyprávěl CP o tom, jak skupina studentů, kteří sledovali události v Asbury, „požádala svého profesora, zda by mohli jít do kaple a modlit se, aby Bůh jednal i v našem kampusu“.

Profesor řekl: „Ano“. Třída osmi až devíti studentů šla do kaple a začala se modlit. „Během několika hodin se místnost začala plnit studenty, vyučujícími a zaměstnanci,“ dodal Fultz a popsal nepřetržitý čas modliteb a uctívání v Lee jako „převážně spontánní modlitební hnutí,“ které pokračuje i v tomto týdnu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. února 2023 Foto: Christian Post – Bobby Gatlin

Exit mobile version