Křesťan dnes

Po silvestrovském modlitebním setkání byl v Nigérii zabit křesťan

Křesťan z Nigérie byl zabit a „upálen k nepoznání“ poté, co byl napaden na cestě domů ze silvestrovského modlitebního setkání.

International Christian Concern (ICC) informuje, že Adamu Sunday (38) byl napaden spolu se čtyřmi dalšími křesťany, kteří byli zraněni, ale útok přežili.

Věřící se vraceli domů z pravidelného novoročního modlitebního setkání. Za útokem měli být pastevci z kmene Fulani. 

Jeden přeživší řekl ICC, že je během útoku varoval bojovník z Fulani, že jde pouze o „první útok v novém roce“ a že v roce 2022 přijdou další.

SOUVISEJÍCÍV Nigérii došlo k dalšímu krvavému útoku, který si vyžádal smrt 12 křesťanů

Nejmenovaný přeživší řekl ICC: „Byl to Bůh, kdo mi zachránil život. Nevím, jak jsem unikl. Byl to Bůh, kdo mě zachránil.“

Jiný zdroj řekl ICC, že úřady ignorovaly hrozby vůči křesťanům.

„Bylo to podruhé, co pastevci slíbili útok na jednu z komunit a vláda Nigérie je nechce chránit, protože jsou křesťané,“ poznamenal.

ICC žádá křesťany, aby se modlili za ukončení násilí vůči věřícím v Nigérii. Prezident ICC Jeff King kritizoval nigerijskou vládu. „Útoky tohoto druhu probíhají posledních 20 let a to ticho je ohlušující,“ poznamenal.

„Zatímco vláda prohlašuje, že dělá vše, co je v jejích silách, aby omezila násilí, realita vykresluje jiný obrázek vlády vedené muslimy, která umožňuje pokračování protikřesťanského násilí bez následků.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 11. ledna 2022 Foto: screenshot YouTube – ilustrační

Exit mobile version