Křesťan dnes

Po vraždě mladíka narůstá obava o budoucnost koptské komunity v Egyptě 

International Christian Concern tvrdí, že bedlivě sleduje varovné signály, které naznačují náročnou budoucnost egyptských křesťanů.

Obavy americké křesťanské organizace o věřící narostly poté, co byl mladý koptský křesťan minulý týden zastřelen 22 ranami ve městě Dabaá. Na vraždě Raniho Raafaty se měli podílet čtyři maskovaní muži. Útočníci pak zapálili jeho auto a utekli.

SOUVISEJÍCÍV Egyptě byl na ulici ubodán koptský kněz

Egyptská média také uvedla, že druhá osoba, Sherif Rashad, utrpěl střelné zranění a byl převezen do nemocnice v Alexandrii k ošetření.

Raniho otec, Raafat Nour k události uvedl: „Byl jsem doma v Dabaá a mému synovi telefonovali, aby otevřel obchod, aby mohl odpoledne přijímat nové zboží. Později jsem dostal zprávu o smrti mého syna.“ 

Raafat pracoval jako veterinář a neměl žádné nepřátele. Jeho příbuzní naznačovali, že do incidentu byly zapojeny sektářské extrémistické skupiny.

Portál Premier připomíná, že minulý měsíc byl koptský křesťan Arsanious Wadid zabit poté, co ho několikrát bodl Nehru Abdel Moneim Tawfik. Tawfik byl dříve známým členem extremistických skupin.

Začátkem tohoto týdne Komise Spojených států pro mezinárodní náboženskou svobodu doporučila ministerstvu zahraničí, aby byl Egypt zařazen na zvláštní seznam, kterého cílem je podrobněji monitorovat situaci na poli náboženské svobody v daných zemích. 

Prezident ICC Jeff King prohlásil: „Je nám smutno, když slyšíme zprávu o dalším násilném incidentu zaměřeném na egyptského křesťana, a znepokojuje nás, že jsme během několika týdnů zaznamenali druhý velký incident. Pozorně sledujeme Egypt, abychom zjistili, zda to nejsou varovné signály naznačující náročnou budoucnost pro egyptské křesťany.“

„Modlíme se za rodinu oběti a vyzýváme úřady, aby provedly transparentní vyšetřování, které potvrdí řádný zákonný proces,“ dodal. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 3. května 2022 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version