Křesťan dnes

„Pomoc pokračuje dál,“ říká křesťanská organizace zasažena ruskou raketou 

Matthias Schöni, ředitel švýcarské společnosti Licht Im Osten, říká, že nový kamion s pomocí je již na cestě do Ternopilu. Po útoku „jsme obdrželi mnoho potravinových a finančních darů“, říká.

Ternopil v západní části Ukrajiny byl v noci na sobotu 13. května napaden ruskou armádou. Jedna z raket zasáhla velký sklad křesťanské organizace sloužící stovkám rodin ve městě.

SOUVISEJÍCÍRuské rakety zničily sklad křesťanské charitativní organizace v ukrajinském Ternopilu 

Požár zničil zboží v hodnotě stovek tisíc eur uložené v centru pomoci Licht Im Osten (Světlo na východě). „Náš místní partner Ivan a jeho tým zde od začátku války skladovali a rozdělovali tuny pomoci,“ uvedla o několik hodin později humanitární organizace.

„Nyní vše kompletně shořelo. Ztratil se veškerý nábytek, vysokozdvižný vozík, mnoho humanitární pomoci, oblečení i potraviny“. Patřily mezi ně i pečlivě připravené potravinové balíčky, které dobrovolníci plánovali o několik dní později rozdat dvěma stům rodinám.

Šok však nezastaví pomoc, kterou nabízí tato švýcarská humanitární organizace s třicetiletou zkušeností na Ukrajině. „Práce pokračuje dál,“ řekl ředitel Matthias Schöni pro Evangelical Focus. Od února 2022, kdy začala plnohodnotná válka, navštívil zemi již čtyřikrát.

 Po šoku více solidarity

Ve Švýcarsku se po zprávě o útoku zvedla vlna podpory směrem k týmu LIO. „Od soboty jsme obdrželi mnoho potravinových a finančních darů. A jeden podnikatel nám právě daroval nový dieselový vysokozdvižný vozík v hodnotě 30 000 švýcarských franků!“, říká Schöni.

Mezitím ve středu vyjel nový kamion do Ternopilu, který by měl dodat materiál s pomocí již týden po útoku.

 V současné době je v rámci programů LIO podporováno více než 15 tisíc vnitřně vysídlených osob. Od začátku invaze bylo na Ukrajinu vysláno 40 kamionů s pomocí.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 22. května 2023 Foto: LIO – zničená budova charity v Ternopilu

https://evangelicalfocus.com/europe/22000/the-christian-aid-organisation-whose-warehouse-hit-by-a-russian-missile-our-work-continues
Exit mobile version