Křesťan dnes

Populární pastor Hillsongu Carl Lentz vysvětlil své odvolání

Carl Lentz v reakci na své odvolání z pozice pastora se přiznal k manželské nevěře. Zakladatel Hillsongu Brian Houston ve středu překvapil svým dopisem zaslaný členům newyorského sboru, ve kterém tvrdil, že Lentz skončil ve své funkci kvůli „morálnímu selhání“.

Čtyřicetiletý pastor to přiznal ve svém prohlášení na Instagramu, kde vysvětlil, že se „hluboce omlouvá za narušení důvěry mnoha lidí“. „Byl jsem nevěrný ve svém manželství, nejdůležitějším vztahu v mém životě, a nesu za to zodpovědnost. Toto selhání a za své činy přebírám plnou odpovědnost,“ uvedl. „Nyní začínám znovu budovat důvěru své ženy, Laury a mých dětí a věnovat čas uzdravení mého vlastního života a hledání pomoci, kterou potřebuji,“ konstatoval Lentz, který byl spoluzakladatelem Hillsongu v New Yorku spolu s Joelem Houstonem v roce 2010. Od té doby působil jako pastor a když se Hillsong rozšířil do dalších částí USA, stal se hlavním pastorem církve na východním pobřeží.

SouvisejícíHillsong Church odvolal pastora Carla Lentze pro morální selhání

Jeho propuštění oznámil zakladatel Hillsongu Brian Houston, který uvedl, že rozhodnutí bylo přijato „v návaznosti na probíhající diskusi v otázkách vedení a narušení důvěry plus nedávné odhalení morálních selhání“.

Lentz dále poznamenal, že jeho propuštění je „tvrdým ukončením toho, co bylo nejúžasnější, nejpůsobivější a specifickou kapitolou našich životů. Bylo mi ctí v každém smyslu slova a je nemožné formulovat, jak moc jsme milovali a vždy budeme ty úžasné lidi v této církvi,“ napsal.

Svůj status na sociální síti ukončil tím, že požádal o odpuštění a hovořil o své naději, že jednoho dne bude žít život „tam, kde se znovu získává důvěra“. „My, Lentzovi, nevíme, jak bude vypadat tato další kapitola, ale půjdeme do toho společně s naději a vděční za milost Boží“.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 9. října 2020 Foto: Hillsong Church – Carl Lentze

Exit mobile version