Křesťan dnes

Presleyho nevlastní bratr tvrdí, že se Elvis modlil před každým vystoupením 

Elvis Presley se podle medializovaných informací před svými vystoupeními modlil, aby se uklidnil a požádal Boha, aby požehnal jeho koncertům.

V novém rozhovoru pro Observer to řekl nevlastní bratr rock n‘ rollové legendy Bill Stanley, který s Elvisem také spolupracoval: „Byla to asi patnáctisekundová modlitba. Jednou jsem se ho zeptal: Proč odříkáváš tu modlitbu? Odpověděl: Trochu mi to uklidňuje nervy, ale také chci, aby Bůh požehnat tomuhle koncertu, ať je dobrý. Vždycky se obracel na Boha, když potřeboval pomoc.“

Stanley, který napsal novou knihu s názvem Elvisova víra, je přesvědčen, že lidé neznají skutečnou hloubku zpěvákovy křesťanské víry a že se ve všem spoléhal na Boha.

„Právě v Něm čerpal svou sílu,“ řekl novinám.

„Elvis si tolik vážil toho, co mu Pán dal. Každý den Bohu děkoval a neustále hledal Boží vedení prostřednictvím modlitby a četby Bible,“ cituje Stanleyho pro Observer portál Premier. 

„Všichni se dívali na jeho lesk a slávu. Nedívali se na člověka a nesnažili se pochopit jeho víru. Když s někým strávíte 17 let, poznáte ho velmi dobře,“ dodal. 

Stanley vzpomínal, jak mu Presley, když mu bylo kolem sedmi let, četl biblické příběhy a modlil se s ním před spaním. Řekl, že jednou z jeho milých vzpomínek bylo, jak Presley zpíval po domě gospelovou hudbu, což se podle něj podobalo „zpívání Bible“.

Stanley také prozradil, že hudební hvězda nechodila do kostela, protože si myslel, že by účastníci věnovali větší pozornost jemu než kazateli.

Kniha Elvisova víra by měla vyjít v říjnu.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 8. srpna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Elvis Presley

Exit mobile version