Křesťan dnes

Při tragické nehodě zemřelo v Tanzanii 11 misionářů přední evangelikální organizace

V sobotu zemřelo při tragické dopravní nehodě poblíž tanzanského města Arusha jedenáct misionářů z organizace Youth With A Mission (YWAM). Nehoda, do níž bylo zapleteno několik vozidel, si vyžádala také životy několika dalších osob, včetně řidiče autobusu.

„V Tanzanii je ráno a my s hlubokým zármutkem potvrzujeme, že v důsledku tragické dopravní nehody zemřeli další tři naši drazí misionáři,“ uvedl YWAM v neděli ráno v aktuálním prohlášení o počtu mrtvých. „Jedenáct našich přátel je nyní s Ježíšem. Dva jsou stále v kritickém stavu v nemocnici.“

SOUVISEJÍCÍ Ve věku 88 let zemřel zakladatel misijní organizace YWAM Loren Cunningham

„Jako hnutí se shromažďujeme kolem všech, které tato tragédie zasáhla, jejich rodin a společenství. Pracujeme na uspokojení všech naléhavých praktických, finančních a emocionálních potřeb, které vyvstávají,“ dodala podle Christian Post přední evangelikální misijní organizace spolu s odkazem, kde mohou lidé přispět.

V sobotu organizace potvrdila ztrátu svých členů v prohlášení na svých internetových stránkách, když původní zprávy uváděly, že při nehodě zahynulo osm lidí.

„S velkým zármutkem potvrzujeme, že v důsledku tragické dopravní nehody zemřelo 8 našich drahých přátel a vážených misionářů,“ uvedl YWAM. „Kromě toho zemřelo také několik dalších osob, včetně řidiče autobusu.“

Organizace vyjádřila hluboký zármutek nad touto událostí a vyjádřila soustrast rodinám, přátelům a členům týmu, kteří byli postiženi.

Z bezpečnostních důvodů zůstávají jména a státní příslušnost zesnulých misionářů utajena. YWAM uvádí, že v současné době kontaktuje rodiny těch, kteří zemřeli nebo jsou v kritickém stavu, a poskytne jim aktuální informace.

Jeden ze dvou zasažených autobusů, který převážel vedoucí a členy YWAM, utrpěl značné škody, zatímco druhý se bezpečně vrátil do areálu YWAM v Arushe. Několik osob bylo hlášeno v kritickém stavu a je jim poskytována lékařská péče v místních nemocnicích.

Organizace YWAM vyzvala veřejnost, aby se vyvarovala šíření nepotvrzených zpráv o nehodě, a zdůraznila, že respektuje soukromí zúčastněných rodin. Vyzvala ke sdílení oficiálních aktuálních informací, aby se zajistilo šíření přesných informací.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 26. února 2024 Foto: Pixabay – ilustrační

Exit mobile version