Křesťan dnes

V kostele poblíž Sydney pobodal 15letý útočník čtyři osoby včetně biskupa

Sydney – Čtyři osoby včetně biskupa dnes v kostele ležícím západně od australského města Sydney pobodal 15letý útočník, kterého následně zadržela policie. Motiv jeho činu zatím není jasný, informovala agentura Reuters, podle níž po útoku vypukly na místě nepokoje mezi policií a rozzuřenými obyvateli. Jde už o druhý útok nožem během posledních dní; v sobotu jiný muž v nákupním centru v Sydney zabil šest osob a 12 dalších zranil.

Policie potvrdila, že na místě útoku v kostele zadržela 15letého mladíka a následně ho musela kvůli jeho vlastní bezpečnosti držet v kostele na předměstí ve Wakeley asi 30 kilometrů západně od centra Sydney. Venku se shlukl dav, který žádal, aby policisté útočníka vyvedli ven.

SOUVISEJÍCÍ Křesťanská rodina v Indii byla zbita a oddělena od dětí

Dva svědci agentuře Reuters řekli, že dav házel na policii kameny. Na místo byla nakonec povolána stovka policistů, aby zasáhli proti protestujícím lidem; dva policisté byli se zraněními převezeni do nemocnice. Policie použila při rozhánění lidí pepřové spreje.

Agentura AFP napsala, že mezi zraněnými z dnešního útoku je duchovní a další věřící, kteří se účastnili online přenášené bohoslužby. Žádný ze zraněných není ohrožen na životě. Podle agentury Reuters vedl biskup Mar Mari Emmanuel z Asyrské církve večerní bohoslužbu, když k němu přišel útočník a vrhl se na něj s nožem.

Vyděšení členové shromáždění začali křičet, když muž několikrát bodl kněze do hlavy a hrudníku. Na videu, které pořídil očitý svědek, je slyšet, jak útočník arabsky říká: „Kdyby neuráželi mého proroka, nepřišel bych sem. Kdyby se nepletl do mého náboženství, nepřišel bych sem.“

V sobotu 40letý muž ubodal šest lidí v nákupním středisku nedaleko pláže Bondi Beach v Sydney. Policistka, která ho pronásledovala, ho poté zastřelila. Australská policie dnes uvedla, že útočník, který měl dlouhodobé psychické potíže, se zřejmě zaměřil na ženy.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 15. února 2024 Foto: Wikimedia Commons – ilustrační

Exit mobile version