Křesťan dnes

Příští Generální konference UMC bude v roce 2026. Další stovky církví se od denominace oddělují 

Biskupové Sjednocené metodistické církvi (UMC) navrhli, aby se v květnu 2026 konalo pětidenní zasedání celosvětového rozhodovacího orgánu denominace.  

Oznámení přichází na závěr jarního zasedání Rady biskupů, které se uskutečnilo minulý týden v Chicagu, během něhož stovky církví ve Spojených státech opustily denominaci.

SOUVISEJÍCÍVýroční konference ECM v ČR ohledně budoucího směřování církve

Religion News Service píše, že podle tiskové zprávy zveřejněné na internetových stránkách Rady biskupů by se Generální konference měla zaměřit na obnovení vztahů v rámci UMC, uzdravení a přetvoření poslání a vize této denominace po letech sporů ohledně ordinování a manželství jejich LGBT členů.

Delegáti Generální konference by také zvážili vytvoření více regionálních řídících struktur, které by lépe koordinovaly zbývajících 30 tisíc amerických sborů. 

„Přiznám se vám, že se těším, až to všechno překonáme. Chci, abychom přestali mluvit o rozdělení,“ řekl podle Religion News Service předseda Rady biskupů Thomas Bickerton. 

„Mám upřímné obavy, že jsme strávili více času nad těmi, kteří odcházejí, než abychom zaměřili svou energii na ty, kteří zůstávají.“

Očekávalo se, že delegáti zasedání Generální konference v roce 2020 zváží návrh na rozdělení denominace kvůli neshodám v otázce sexuality a pomohou vytvořit novou, teologicky konzervativní denominaci s názvem Globální metodistická církev. To by Sjednocené metodistické církvi umožnilo změnit znění svého oficiální učení, které zakazuje sňatky osob stejného pohlaví a ordinaci LGBT duchovních.

Když bylo setkání v roce 2020 potřetí odloženo z důvodů pandemie, Globální metodistická církev zahájila činnost. K dnešnímu dni se k nové denominaci připojilo přibližně 2 000 kongregací.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 23. května 2023 Foto:  Paul Jeffrey/UMNS – zasedání Sjednocené metodistické církve

Exit mobile version