Křesťan dnes

Proběhla 24hodinová kampaň se čtením z díla Charlese Spurgeona

Čtyřicet osm křesťanských vůdců z celého světa se setkalo online, aby nepřetržitě 24 hodin četli z díla Charlese Spurgeona. Jednalo se o kázání, dopisy a pasáže z dalších děl tohoto britského kazatele.

Virtuální fundraisingovou akci „24 hodin se Spurgeonem“ pořádala Surgeon’s College. „V dobu pandemie je Spurgeon’x College, jako všechny charitativní organizace, finančně ovlivněna koronavirem, a proto sháníme peníze, abychom pokračovali v díle Charlese Spurgeona a v jeho odkazu, aby naši studenti mohli i nadále studovat a kázat dobrou zprávu o evangeliu,“ uvedla škola ve svém stanovisku.

„Během kampaně na získávání finančních prostředků chceme lidem připomenout, že Spurgeonova slova a jeho odkaz jsou i dnes důležitá.“

Podle portálu Premier série kázání odstartovala v pátek s ředitelem Spurgeon’s College a pokračovala s křesťanskými lídry z Velké Británie a z celého světa, včetně pastora Ricka Warrena z kalifornského sboru Saddleback.

Prominentní londýnský kazatel

Ještě jako teenager začal Spurgeon kázat ve venkovském kostele v Cambridgeshire. Lavice sboru ve vesnici Waterbeach se rychle naplnily. Jeho chlapecký vzhled ostře kontrastoval se zralostí jeho kázání.

Jeho energie, kazatelské dovednosti a příjemný hlas mu přinesly takovou pověst, že za rok a půl byl pozván, aby kázal v Londýně v historickém New Park Street Chapel. Sbor byl tak ohromen, že pro něj hlasoval, aby u nich kázal dalších šest měsíců. Přesunul se do Londýna a už nikdy neodešel.

Jak se šířila zvěst o jeho schopnostech, dostával pozvánky kázat po celém Londýně a v celém národě. Žádná kaple se nezdála dost velká, aby uspokojila všechny, kteří chtěli slyšet jeho kázání. Kázal desítkám tisíc posluchačů v největších londýnských halách – Exeter, Surry Gardens, Agricultural. V roce 1861 se jeho shromáždění přestěhovalo do nového Metropolitan Tabernacle pro 5 600 osob.

Když Charles Spurgeon v lednu 1892 zemřel, Londýn se oděl do smutku. Přibližně 60 000 lidí během tří dnů se přišlo poklonit do Metropolitan Tabernacle, kde leželo jeho tělo. Asi 100 000 lidí provázelo v ulicích pohřební průvod ke hřbitovu. Vlajky byly staženy na půl žerdi a obchody či hospody měly zavřeno.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

-red-  Datum: 16, května 2020  Foto: Wikimedia Commons – Charles Spurgeon

Exit mobile version