Křesťan dnes

Radikální muslimové zabili křesťana po debatě o náboženství v Ugandě

37letý otec čtyř dětí byl zabit 2. ledna poté, co se zúčastnil křesťansko-muslimské debaty ve východní Ugandě, na které 13 muslimů vyznalo svou víru v Krista.

Ahamada Mafabi se vracel z debaty v Nakaloke v okrese Sironko u Mbale, když ho muži na dvou motocyklech křičící džihádistické heslo „Alláhu akbar [Bůh je větší]“ napadli a nožem mu podřízli krk, uvedl jeden z křesťanů, který ho doprovázel.

SOUVISEJÍCÍV Burkině Faso byl zabit katolický kněz

K útoku došlo kolem 22. hodiny, uvedl pastor, jehož jméno není z bezpečnostních důvodů zveřejněno.

„Muslimové otevřeně reagovali na přijetí Krista,“ řekl podle Evangelical Focus pastor o veřejné debatě, která se odehrála před útokem.

„Ozývaly se výkřiky muslimů, kteří požadovali, aby Mafabi opustil areál shromáždění, a říkali: ‚Mafabi, přestaň se svým rouhačským výrokem, kdy Issu [Ježíše] přirovnáváš k Bohu a nazýváš ho Božím Synem‘.“

Když pastor viděl nenávistné projevy, pověřil dva křesťany, aby Mafabiho doprovodili do jeho domu.

Jeden z doprovázejících mužů, jehož jméno z bezpečnostních důvodů nezveřejnil, uvedl, že poté, co dorazili k Munkagovi, viděli zezadu přijíždět dvě motorky, na kterých jeli čtyři lidé.

„Když nás objížděli, vykřikovali islámské heslo ‚Alláhu akbar‘ a pak nás srazili a napadli kovovým předmětem,“ uvedl a dodal, že on i druhý doprovod utekli. „Útočníci ho přemohli a podřízli mu krk dlouhým somálským nožem.“

Po Mafabimu zůstala jeho manželka a čtyři děti ve věku od 3 do 14 let, které je třeba přemístit, uvedl pastor.

Mafabi opustil islám a uvěřil v Krista v prosinci 2020 po několika návštěvách u pastora v blíže neurčené vesnici v okrese Butaleja. Mafabi, který se vyzná v islámu i křesťanství, pomohl pastorovi v polovině roku 2021 zahájit křesťansko-muslimské debaty a během jednoho roku podle něj více než 100 muslimů uvěřilo v Krista.

Mafabi čelil tvrdému nepřátelství ze strany extrémistů, unikl čtyřem pokusům o atentát a pastor také dostával výhružné textové zprávy.

Pastor trestný čin nahlásil a policie jej vyšetřuje. „Mám určité obavy, ale je to součást duchovního boje, který provází pronásledování křesťanů, a já jsem připraven mu čelit,“ řekl.

Tento útok byl posledním z mnoha případů pronásledování křesťanů v Ugandě, které zdokumentoval Morning Star News.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 14. ledna 2023 Foto: Pixabay – ilustrační

https://evangelicalfocus.com/world/20281/radical-muslims-kill-christian-after-religion-debate-in-uganda

Exit mobile version