Křesťan dnes

Rodina pákistánského křesťana se skrývá z obavy o život

Asif Pervaiz

Manželka a rodina pákistánského křesťana se skrývají poté, co byl odsouzen k trestu smrti za údajné rouhání proti islámu.

The Independent Catholic News (ICN) informují, že Asif Pervaiz (37) byl minulý měsíc odsouzen k trestu smrti. Pákistánský křesťan čekal ve vězení na svůj rozsudek celých sedm let.

Pervaizova manželka Marilyn Asifová a její čtyři malé děti musely po vynesení rozsudku uprchnout ze země.

„Skrývá se, protože se cítí ohrožena,“ uvedla pro ICN organizace Release International, která podporuje pronásledované křesťany. „Snaží se ochránit své tři syny a dceru.“

Právník Saif-ul-Malúk, který zastupoval také křesťanku Asiu Bibi, tweetoval: „Asif Pervaiz byl odsouzen k trestu smrti soudem v Láhauru za spáchání rouhání, ačkoli pro to neexistovaly žádné důkazy,“ napsal.

Rozhodnutí soudu padlo téměř po sedmi letech, kdy byl v říjnu 2013 Pervaiz obviněn svým muslimský kolegou Saídem Ahmídem Khokarem. Po obvinění se Pervaiz ze strachu skrýval u své rodiny, ale policie ho po týdnu pátrání našla a zatkla spolu s ním také několik jeho příbuzných.

Podle Pervaizovy rodiny byl křesťan svým kolegou v továrně na oděvy často tlačen k tomu, aby konvertoval k islámu, což Pervaiz odmítl. Před osudným dnem Pervaiz údajně ztratil SIM kartu od svého mobilního telefonu a nepožádal společnost, aby ji zablokovala. Podle Pervaizovy rodiny Khokar použil ztracenou SIM kartu k odesílání rouhavých textových zpráv, které následně byly použity k falešnému obvinění proti Pervaizovi.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. listopadu 2020 Foto: Christian Solidariry Wordlswide – Asif Pervaiz

Exit mobile version