Křesťan dnes

Sám sebou, tak zní téma příštího ročníku festivalu UNITED

Festivaloví návštěvníci

Festivaloví návštěvníci

Organizátoři festivalu UNITED uveřejnili první informace nadcházejícího ročníku festivalu. Mezi novinky patří představení letošního tématu, grafického vizuálu a prvních hostů z řad hudebníků a řečníků. 

Při výběru tématu si festivalový poradní tým kladl několik otázek. A stejné otázky chce předložit návštěvníkům skrze promluvy hlavních řečníků: „Kdy jsem doopravdy sám sebou? O co se opírá moje identita? Kdo mi to řekne? Občas máme pocit, že žít s Bohem znamená ztratit sám sebe. Omezit se. Přijít o své sny a touhy. Jak mi Bůh může pomoci znovu objevit to, kým jsem?“

Poprvé se na hlavním pódiu v roli řečníka představí dobrovolnice v církvi a marketérka Veronika Štěpánová a kazatel Jiří Musil. Z předchozích ročníků mohou návštěvníci znát studentskou pastorku Janu Polehnu, faráře a biologa Marka Orko Váchu a kazatele Jakuba Limra. 

UNITED je křesťanský multižánrový festival s dramaturgicky pestrým programem. Ten kromě hudebních vystoupení zahrnuje semináře, workshopy, službu modliteb a duchovního poradenství, divadlo, dětskou scénu a sporty.

Mezi zahraniční hudební hosty patří britský rapper Joshua Luke Smith. Z Finska přijala pozvání kapela Park 7. Z česko-slovenských interpretů se představí alternativní formace Azimuth, indie-popová kapela Spotlight a skupina Way to go.

Akce se uskuteční od čtvrtka 22. 8. do soboty 24. 8. 2024 ve Vsetíně. Aktuality a další informace ohledně příprav jsou zveřejňovány na internetových stránkách www.festivalunited.cz a na profilu sociální sítě Facebook. Na internetových stránkách je umístěn archiv nahrávek seminářů z předchozích ročníků, odkazy na podcastové platformy a probíhá zde předprodej vstupenek.

Organizační tým kromě srpnové akce připravuje jednodenní festival UNITED city v Českých Budějovicích. Ten se uskuteční 20. 4. 2024.

Tisková zpráva a foto festival UNITED.

Propagační video festivalu UNITED 2024

Exit mobile version