Křesťan dnes

Soudní proces s Petrem Jaškem pokračuje, zveme křesťany k modlitbám  

 

V pondělí 5.12. proběhlo v súdánském Chartúmu soudní stání s českým misionářem Petrem Jaškem a členem Církve bratrské v Kladně.

Dle zprávy ČTK přišli soudní líčení sledovat i zástupci ambasády Evropské unie. Soudní proces bude pokračovat 12. prosince.

Česká velvyslankyně v Káhiře Veronika Kuchyňová Šmigolová, do jejíž působnosti Sudán patří, uvedla, že prvostupňový soud může vynést rozsudek už letos. ČTK uvádí, že se Jašek těší, dle slov velvyslankyně, relativně dobré fyzické a psychické kondici.

Jašek byl obviněn súdánskými úřady ze sedmi přečinů, jedním z nich je i činnost proti státu a v procesu mu hrozí až trest smrti. Jašek však ve skutečnosti pomáhal tamním křesťanům.

Domovský sbor Církve bratrské v Kladně drží za Petra Jaška postní řetězec a mnoho dalších křesťanů napříč denominacemi se za něj nepřetržitě modlí. Petru Jaškovi nebo jeho rodině lze napsat vzkaz přes kontaktní formulář organizace Hlas mučedníků.

Koncem listopadu přijal Úřad vysokého komisaře pro lidská práva v Ženevě petici na záchranu Petra Jaška, kterou podepsalo 350 000 lidí.

Petici převzal osobně ředitel úřadu OSN pro Ameriku, Evropu a Asii Gianni Magazzeni.“Pan Magazzeni se o případ zajímal. Na všechny jeho otázky podrobně odpověděly obě děti pana Jaška, které se setkání zúčastnily. Na závěr je pan ředitel jménem celého Úřadu OSN pro lidská práva ujistil, že ve spolupráci s českou vládou použijí všechny prostředky a lidsko-právní mechanizmy potřebné k tomu, aby se jejich otec vrátil co nejdříve domů,” uvádí oznámení na internetových stránkách Církve bratrské v Mostě a Chomutově.

Rodina Petra Jaška při příležitosti předání petice natočila děkovné video.

 

Petici na záchranu Petra Jaška je stále možné podepsat zde. Organizátoři petice chtějí sesbírat 500 000 podpisů.

-mn-
Foto: Voice of the Martyrs

Exit mobile version