Syn Raviho Zachariase je stále přesvědčen, že jeho otec je nevinný 

Nathan Zacharias, syn zesnulého evangelisty Raviho Zachariase, prohlásil, že i po téměř dvou letech od nezávislého vyšetřování, podle kterého se světoznámý apologeta dopustil sexuálního zneužití, věří v otcovu nevinu. 

„Stále věříme v tátovu nevinu, stále věříme, že vyšetřování bylo neobjektivní a neetické, a věříme, že vedení RZIM také mnoho věcí špatně zvládlo,“ napsal podle portál Premier Nathan na svém blogu Defending Ravi.

SOUVISEJÍCÍRavi Zacharias a Boží soud

V roce 2021 nezávislé vyšetřování právnické firmy Miller & Martin odhalilo, že se Ravi Zacharias v době, kdy vedl Ravi Zacharias International Ministries (RZIM), dopouštěl „sextingu, nechtěných dotyků, duchovního zneužívání a znásilnění“. 

Zpráva odhalila svědectví o sexuálním napadení několika wellness pracovnic, které podrobně popsaly, jak je Zacharias duchovně manipuloval, aby výměnou za peníze vykonávaly sexuální úkony.

Zacharias zemřel v květnu 2020 ve věku 74 let na rakovinu, ještě předtím, než proti němu byla vznesena obvinění. 

Od zveřejnění zprávy však Zachariasova manželka Maggie a syn Nathan hájí jeho nevinu a obviňují RZIM ze zaujatosti a manipulace s důkazy. 

V důsledku toho Nathan založil blog Defending Ravi (Obrana Raviho), jehož cílem je „očistit otcovo jméno“ a na němž polemizuje s řadou tvrzení uvedených ve zprávě. 

Ve svém posledním příspěvku Nathan zopakoval svůj postoj, přestože od jeho posledního zveřejnění uplynula osmiměsíční přestávka. 

„Mnoho lidí mi napsalo, zda neaktivní blog znamená, že se něco změnilo. Stejně jako v předchozím případě, ne, nic se nezměnilo,“ cituje Nathana britský zpravodajský portál.  

„Bohužel, protože táta už tu není, naše oficiální možnosti, jak očistit jeho jméno, jsou velmi omezené. Lidé se snadno domnívali, že máme k dispozici určité možnosti. My je ale nemáme. Tátovi byl odepřen řádný proces, ale náš systém nám brání proti tomu agresivněji bojovat, protože je nepřítomen,“ pokračoval.

„Trváme však na tom, že jsme nenašli důkazy popsané ve zprávě, ani žádné předměty/komunikaci v jiných formátech/věcech, které by naznačovaly, že něco z toho je pravda.“ 

Nathan poté shrnul některé ze svých předchozích příspěvků na blogu, v nichž diskredituje zprávu Miller & Martin a tvrdí, že Maggie Zachariasová byla „umlčena a odsunuta na vedlejší kolej, jak osobně, tak profesně, aniž by jí za to byla poskytnuta jakákoli pozornost nebo pomoc“.

Dvaapadesátiletý Nathan Zacharias dospěl k závěru: „Od té doby se toho událo ještě mnoho a každý další vývoj jen posílil naši víru v tátu a nedůvěru v tento proces. Pokud jste na tomto blogu noví, doufám, že si najdete čas a přečtete si některé z podrobnějších příspěvků, které tyto a další věci popisují,“ uvedl. 

„Takže i když neočekávám, že budu psát více, je to prostě důsledek omezení, kterým čelíme, nikoli změna našeho přesvědčení o tom, co se stalo. Zůstáváme na tátově straně,“ uzavřel. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 16. sprna 2022 Foto: Wikimedia Commons – Ravi Zacharias

Tags: ,,,,,,

Zanechej svou odpověď

Tvoje e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Děkujeme za váš komentář