Křesťan dnes

Tisíce lidí si přišlo v Miláně vyslechnout evangelizační kázání Franklina Grahama

V sobotu se v italském Miláně konalo evangelizační setkání pod vedením amerického kazatele Franklina Grahama. Na akci spolupracovalo více než 520 místních evangelikálních sborů.  

Festivalu Noi pořádaného Evangelizačním sdružením Billyho Grahama se zúčastnilo přes 13.200 lidí. Na výzvu syna legendárního baptistického kazatele Billyho Grahama k přijetí Krista zareagovalo velké množství lidí. 

SOUVISEJÍCÍFranklin Graham tvrdí, že není kazatel nenávisti, ale Boží lásky 

Podle prohlášení BGEA místní úředníci oznámili, že se jednalo o největší akci, jaká se zde během dvaatřicetileté historie areálu Mediolanum Forum konala. 

„Je zde mnoho lidí s hladovým srdcem, mnoho těch, kteří hledají ve svém životě pokoj,“ řekl podle Christian Post Franklin Graham.

„Jsem tu, abych vám řekl, že Bůh vás miluje a že tento smysl svého života můžete najít, když vložíte svou víru a důvěru v Božího Syna, Ježíše Krista. On přišel z nebe na tuto zemi, aby nás zachránil od našich hříchů,“ prohlásil Graham. 

Jedním z poradců byla osmnáctiletá Elizabeth, poměrně nová věřící, která přišla ke Kristu před více než dvěma lety. Podle BGEA se Elizabeth setkala se skupinou šesti dětí ve věku 6-11 let a vyprávěla jim o tom, co znamená následovat Krista. 

„Jedna dívka si dokonce při odchodu začala číst brožurku s Janovým evangeliem,“ řekla Elizabeth. 

Jednou z osob, která se rozhodla pro Krista, byla padesátiletá Rosa, kterou na akci přivedl její strýc.  „Přišla se svým strýcem a řekla, že pocítila Boží přítomnost,“ uvedla pro BGEA poradkyně Simona.

Graham, který působí mimo jiné jako ředitel mezinárodní evangelikální humanitární organizace Samaritan’s Purse, na páteční tiskové konferenci uvedl, že ho církve v Itálii požádaly, aby přišel do země se zvěstí evangelia. Samaritan’s Purse v roce 2020 pomáhala občanům Itálie během pandemie Covid-19. V té době Graham kázal také v několika místních evangelikálních sborech.    

Když se region Lombardie stal epicentrem pandemie, Samaritan’s Purse byla první mezinárodní humanitární organizací, která poskytla pomoc v nouzi tím, že do Cremony nedaleko Milána vyslala polní nemocnici s šedesáti osmi lůžky. 

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

-red- Datum: 5. listopadu 2022 Foto: BGEA – Franklin Graham

Zrušit

Rozšířená nastavení

Celá obrazovka

Pozastavit

Nahoru Další

„Více než 500 evangelických církví mě požádalo, abych přijel kázat,“ řekl Graham a dodal, že bude kázat přímé poselství o „Boží lásce k nám“.

Samaritan’s Purse 

Pacient přijímá péči lékařů a sester v pohotovostní polní nemocnici Samaritan’s Purse v italské Cremoně během pandemie COVID-19 v roce 2020. | Se svolením Evangelizační sdružení Billyho Grahama

Úsilí o pomoc při COVID-19, které Graham a jeho organizace vedli, vedlo k dalším možnostem spolupráce v rámci služby, jak potvrdil vedoucí regionu.

Před festivalem v Noi se uskutečnila soukromá recepce, na níž se prezident Lombardie Attilio Fontana setkal s Grahamem a vyjádřil vděčnost za pomoc Samaritan’s Purse během pandemie. 

„V nejtěžším období pandemie přinesli regionu Lombardie a městu Cremona velkou pomoc,“ řekl Fontana. 

„Byla to zásadní pomoc, kterou obyvatelé Cremony velmi ocenili. A díky ní jsme se cítili blízko tolika přátelům, kteří chápali situaci. Myslím, že je správné s nimi spolupracovat, a dokonce jsme dnes hovořili o možné budoucí spolupráci.“

Exit mobile version