Křesťan dnes

Tradiční velikonoční mše britské královské rodiny byla letos bez královny

Londýn – Tradiční velikonoční bohoslužba britské královské rodiny v kapli svatého Jiří na hradě Windsor se letos konala bez nejvýznamnějších představitelů rodiny, královny Alžběty II. a jejího syna, prince Charlese. Poprvé se však bohoslužby zúčastnily dvě nejstarší děti prince Williama a vévodkyně Kate, osmiletý George a šestiletá Charlotte, uvedla agentura DPA.

Princ George byl stejně jako jeho otec oblečen do tmavě modrého obleku. Šaty princezny Charlotty zase ladily se světle modrým oblečením její matky.

Královna se v poslední době stále častěji vyhýbá veřejným aktivitám kvůli zdravotním problémům. Královna, které bude příští týden 96 let, omezila své veřejné povinnosti od října, kdy strávila noc v nemocnici, a po únorovém prodělání nemoci covid-19. Minulý měsíc se zúčastnila zádušní mše za svého zesnulého manžela prince Philipa a nadále se setkává s diplomaty a politiky. Ve čtvrtek ji navštívil její vnuk Harry s manželkou Meghan. Bylo to poprvé od roku 2020, kdy pár společně navštívil Británii.

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

Autor: ČTK Datum: 17. dubna 2022 Foto: Wikimedia Commons – královna Alžběta

Exit mobile version