Křesťan dnes

Trump a Pence se připojili ke skupině 700 pastorů modlících se za USA

Washington – Prezident Donald Trump a viceprezident Mike Pence se připojili k modlitebnímu setkání se skupinou 700 pastorů. Požádali křesťanské vůdce, aby se „modlili za sílu Spojených států“ a „za nemocné“.

Trumpova administrativa v současné době pracuje na více frontách, aby se vypořádala s vypuknutím pandemie. Mezitím média informovala, že v pátek USA předběhli Čínu v počtu nakažených.

Prezident a jeho tým spolupracují s vědci a poradci a koordinují kroky, aby se zpomalilo šíření viru Covid-19. Bílý dům zároveň připravil rekordní balík ekonomických opatření na pomoc americké ekonomice. Přestože Trump měl nabitý program, našel si čas na společnou modlitbu.

Tony Perkins, ředitel Rady pro výzkum rodiny, pomáhal organizovat modlitební konferenci se stovkami dalších pastorů. Vysvětlil, že když prezident zjistil, že se pořádá modlitební shromáždění, trval na tom, že se chce připojit.

„Navzdory všemu, čemu čelí Amerika, dva nejdůležitější vůdci tohoto národa zastavili vše, aby se modlili s lidmi, kteří slouží svým komunitám,“ cituje Perkinse Christian Today.

„Virus,“ řekl Trump během modlitebního setkání, „přišel na nás tak náhle. A naší zemik se dařilo lépe než kdy předtím co se týče ekonomiky – a najednou jsme byli tímto zasaženi,“ poznamenal. „Platíme za to velkou cenu,“ dodal.

„Myslím, že se vrátíme silnější než kdy předtím,“ řekl Trump. Perkins řekl, že Trump požádal pastory, aby se modlili za sílu Spojených států. Prezident po modlitbách všem poděkoval: „Chci vám poděkovat za modlitbu za naši zemi a za nemocné. Děláte tak neuvěřitelnou práci.“

Líbí se vám tento článek? Podpořte fungování novin

Abychom mohli vytvářet obsah, který čtete zdarma, spoléháme na dary od našich štědrých čtenářů, jako jste Vy.

Pomozte nám pokračovat v této misi a podílejte se na ní spolu s námi. 

 

 

-red-  Datum: 29. března 2020  Foto: Wikimedia Commons – Bílý dům

 

Exit mobile version