Křesťan dnes

UNITED online – netradiční ročník vsetínského festivalu začne tento pátek

Festival UNITED online 2020

Festival UNITED online 2020

Město Vsetín bude od pátku 21. 8. do soboty 22. 8. 2020 hostit multižánrový křesťanský festival UNITED. Ten, vzhledem k současné společenské situaci, proběhne formou přímých přenosů vysílaných televizní stanicí TV NOE a streamů na sociálních sítích Facebook a YouTube. Páteční vysílání bude zahájeno v 18:30 hod., sobotní začne ve 13:00 hod.

Dějištěm akce nazvané UNITED online bude vsetínský Dům kultury, jehož sály se na dva dny promění v nahrávací studia. Velký sál se stane dějištěm večerních programů, malý sál je vyhrazen seminářům. Další místnosti budou určeny poradcům a modlitebníkům, kteří budou připraveni komunikovat a věnovat se na dálku zájemcům z řad diváků.

Hudební vystoupení jsou důležitou součástí programu festivalu. Letošním hlavním zahraničním hostem je britský skladatel a zpěvák Martin Smith. Ten vzhledem k současné situaci nepřijede osobně, své vystoupení předtočil. Ostatní hudebníci z Čech a Slovenska vystoupí naživo. Na pódiu se vystřídají formace Adonai, Lámačské chvály, Lévi, písničkář Pavel Helan a skupina Timothy.

Večerní programy zahrnují promluvy řečníků. Těmi se v letošním roce stali Pavel Šupol a Michal Apetauer. Sobotní odpoledne bude věnované talk show Face2face a seminářům, které povedou Kateřina Lachmanová, David Novák a Ondřej Szturc.

Organizátoři festivalu své příznivce vyzvali k uspořádání společného promítání přenosů v místě svých bydlišť. Do výzvy nazvané UNITED SPOLEČNĚ se v době vydání tiskové zprávy zapojilo celkem 25 míst. Na webových stránkách festivalu je uveřejněna mapa míst s podrobnostmi, kde proběhnou promítání.

UNITED online bude šířen zdarma. Příznivci mohou podpořit jeho natáčení zakoupením virtuálních vstupenek, které jsou k dispozici na webových stránkách. Jako poděkování bude ke každé vstupence dodán bonusový moderovaný program ze zákulisí natáčení.

Harmonogram a podrobné informace jsou uvedeny na internetových stránkách www.festivalunited.cz. Aktuality jsou průběžně uveřejňovány na sociální síti Facebook www.facebook.com/festivalunited. Pořadatelem je zapsaný spolek UNITED 3P, z. s.

Zdroj: Tisková zpráva festivalu UNITED
Foto: festival UNITED

Program festivalu UNITED online

Exit mobile version